3rd Annual – 2013 Delaware 8 Person Relay Marathon – Wilmington, Delaware – May 12, 2013 – 68 Finishing Teams

OVERALL RELAY TEAM RUNNER 1 RUNNER 2 RUNNER 3 RUNNER 4 RUNNER 1 RUNNER 2 RUNNER 3 RUNNER 4 BIB
PLACE TEAM NAME CATEGORY RUNNER 5 RUNNER 6  RUNNER 7 RUNNER 8 RUNNER 5 RUNNER 6  RUNNER 7 RUNNER 8 CHIP GUN PACE ID
1 MERL’S SQUIRRELS CCHS TEAM MARSHALL HAWKINS JAMES ECRET JUDY DIMICHELE MARSHALL HAWKINS 18:09.1 28:44.6 26:17.0 18:09.3 3:10:10.7 3:10:10.7 7:15/M 1569
BRYAN KIST DIANE ARNOLD DUNCAN OUTSLAY JAY HARTNETT 26:08.1 28:55.3 23:35.4 20:11.6
2 RIVER MONSTERS COED OPEN TEAM DON DRIGGERS STACY BAZZANA STEVE CASON STEPHANE BAZZANA 23:16.8 28:58.2 24:58.1 23:59.4 3:27:53.8 3:27:53.8 7:56/M 1511
JUNE ALT RYAN BROWNING ANDREA FINEROSKY MICHAEL BRUNO 24:25.3 26:20.9 33:25.6 22:29.2
3 FISH OUT OF WATER COED OPEN TEAM ALEC MENZER MATT OTTO OLIVIA PAOLETTI JUSTIN CAREY 21:22.7 31:40.8 26:24.9 39:59.5 3:32:49.7 3:32:49.7 8:07/M 1557
COREY HAUSLER NATALIE SLUPE JORDAN CAREY JAKE MENZER 25:23.4 27:16.6 20:28.8 20:12.7
4 MEERKAT MILERS MONTESSORI TEAM BETSY HAAS LARRY HAAS 28:30.4 23:54.9 32:41.3 23:44.9 3:39:05.9 3:39:05.9 8:22/M 1536
MURAT KARZAN JEFF SILVERS SUSAN THOMAS ZION THOMAS 28:34.5 26:33.1 31:56.1 23:10.2
5 FOREVER 21 COED MASTERS TEAM MARK FOX AMY ALTHOUSE LAURA JULIAN DONNA O’BRIEN 23:50.1 26:20.1 27:11.1 30:38.1 3:39:58.9 3:39:58.9 8:24/M 1558
SARAH MACDONALD STACEY MCLAUGHLIN SUSAN KALET KEVIN ALTHOUSE 27:57.7 25:45.0 27:27.9 30:48.7
6 HAVERTOWN HASHERS COED OPEN TEAM MARK CIOCHETTO MATT THOMAS BLAKE COOPER CHRIS SEROCK 23:26.0 35:37.2 26:14.6 27:27.1 3:41:07.2 3:41:07.2 8:26/M 1512
JEAN SEROCK KATIE COOPER JJ THOMAS DOUG ADAMS 25:40.9 37:24.6 24:39.9 20:36.5
7 THE RUNNING MONKEES COED MASTERS TEAM KATY HEISLER CHRIS ANDREWS DENISE ROSAIO JASON SOWDEN 33:38.1 24:39.3 31:07.7 21:40.4 3:41:49.3 3:41:49.3 8:28/M 1567
JOHN CASE CHRIS HINES KATHLEEN CASE CHRIS HINES 29:12.5 23:40.0 32:59.4 24:51.5
8 SEMI-UNPROFESSIONAL RUNNERS YMCA – HAC CHALLENGE KATHLEEN GLEASON CYNTHIA KRESGE CHRISSY SHIRING KATHY BATES 32:43.6 33:05.3 30:27.9 26:19.5 3:43:37.7 3:43:37.7 8:32/M 1568
NIKKI MOWBRAY SARAH RAUGHLEY SARAH GODWIN SHANNON SHIRING 31:08.4 28:14.1 29:04.2 12:34.3
9 ASPA -  G FORCE CORPORATE TEAM GREG GELMANN COLEEN GELMANN DOMINIQUE GELMANN NATASHA GELMANN 24:22.9 31:04.9 24:49.4 29:15.2 3:47:53.1 3:47:53.1 8:42/M 1546
ANNA BECKER CATE BECKER (GELMANN) NICHOLAS GELMANN CHRIS GELMANN 27:26.1 36:47.6 28:28.2 25:38.6
10 FSMA TEAM CHESLOCK #5 FAMILIES OF SMA TEAM ANGELA DIMONDI JENNIFER RIOS LUIS RIOS CARI MCCANN 30:22.8 30:21.9 26:06.4 25:24.6 3:48:32.3 3:48:32.3 8:43/M 1549
JAMES MCCANN DIANA BAUER CRYSTAL SMITH JUDI SHADE 22:57.3 32:45.3 28:51.9 31:41.7
11 GREAT 8 – NEWARK COED OPEN TEAM BELLA HAGAN LAWSON SCHULTZ SHELLY MENZER ELLA KNIGHT 28:31.6 31:27.3 21:23.4 23:21.6 3:50:20.9 3:50:20.9 8:47/M 1542
BRIDGET KNIGHT KEVIN DOUGHTY ANNA DOUGHTY EMMA MENZER 31:13.3 36:52.8 34:52.0 22:38.5
12 VOTG COED OPEN TEAM EMILY SMITH ASHLEY BEGELFER KRISTIN STEINBORN JEFF PISCITELLO 24:13.9 29:30.1 31:26.4 31:31.9 3:53:57.5 3:53:57.5 8:56/M 1525
CARLA SCHUSTER LARS SCHUSTER TONY GAROFALO HAROLD SAKAUTZKI 34:22.8 27:17.3 31:20.3 24:14.5
13 TEAM JANE COED OPEN TEAM SHAWN ROHE TIM MCMANN MARK BLACKWAY GINA BLACKWAY 37:17.3 22:34.0 26:49.6 32:21.8 3:54:51.6 3:54:51.6 8:58/M 1519
JANET BRANCH JENNIFER BRANCH KYLE TAYLOR ERIC BLACKWAY 34:39.1 28:06.5 27:19.1 25:43.9
14 DISCOVER BANK – TEAM 1 CORPORATE TEAM JEFF MORAN ROBERT BOYD OSCAR AGUILAR JOHN HALSTEAD 25:35.9 28:58.9 22:56.2 34:54.1 3:56:35.6 3:56:35.6 9:02/M 1550
KEN KENNEDY ERIKA BROWN DIANE HASAN JEROME HOLDER 35:13.9 31:50.0 33:46.5 23:19.8
15 HAC (8P) RELAY TEAM 4 YMCA – HAC CHALLENGE LORI THOMAS JOE PERROTTO LINDSEY SLUSSER RICH SLUSSER 31:22.6 31:09.4 29:54.4 32:02.9 4:00:37.3 4:00:37.3 9:11/M 1503
JONATHAN MATTICE MICHAEL WILLIAMS FRANCO GUZMAN KATHLEEN WRIGHT 27:09.2 25:54.7 30:31.0 32:32.6
16 DOVER Y RUN YMCA – HAC CHALLENGE BONNIE INGRAM LAURIE EDWARDS LINDA AHEM MICHELLE MISKA 32:44.4 33:18.3 29:06.2 28:48.4 4:01:06.8 4:01:06.8 9:12/M 1535
JOVITA MOREAU TINA LINDBLOOM JIMMY PENNEWELL ERIN GRAVES 35:37.5 26:12.1 31:41.0 23:38.4
17 THE WINNERS COED MASTERS TEAM DIANNE PANTALONE BILL PANTALONE TIM UMBRECHT CAROL PHILLIPS 29:40.3 25:52.4 31:22.6 25:42.6 4:01:13.7 4:01:13.7 9:12/M 1530
CHAD BROWN ALPANA KHAIROM THOMAS WEISAK SSU-YUAN LI 36:25.9 33:02.5 28:56.0 30:11.0
18 RANDOM RUNNERS CCHS TEAM DOROTHY HYATT JUSTIN MOWLER MICHELLE HAGGERTY AMANDA MINNER 30:40.4 26:25.7 34:47.9 37:00.4 4:01:23.4 4:01:23.4 9:13/M 1526
BROOKE JACOB JOHN JACOB JR PATRICIA JACOB JOHN JACOB SR 31:20.3 29:18.3 29:04.7 22:45.3
19 BGR! WONDER WOMEN BLACK GIRLS RUN! ELISE WHITE JAMIE VALENTINE AISHA MORGAN RENEE LEWIS-MANCE 23:30.2 30:50.3 31:29.5 29:25.7 4:03:56.8 4:03:56.8 9:19/M 1510
SHAKIRAH HAMEED GLENDA HENDERSON COURTNEY WRIGHT ANITA BROOKS-ROGERS 30:11.4 27:44.5 33:31.1 37:13.9
20 HAC (8P) RELAY TEAM 3 YMCA – HAC CHALLENGE DEBBIE HOY KAREN LYNCH SALLY TOENSING JIM BESTEN 34:29.3 32:04.0 35:00.4 24:57.7 4:07:08.4 4:07:08.4 9:26/M 1502
MARY HOLLIDAY DEBORAH GOEDERT CAROL PERROTTO HENRY KURATLE 26:29.3 34:25.6 33:12.2 26:29.7
21 NODES COED OPEN TEAM AMY GRIFFIN ARUN ASOK HENRY HALLOCK ANNA KLINTSOVA 31:14.4 32:36.6 30:44.2 34:36.1 4:07:12.0 4:07:12.0 9:26/M 1520
KERRY CRISS ANDREW MATAMOROS ANDREA DRUGA TROY GRIFFIN 29:30.6 29:40.5 28:02.9 30:46.5
22 QPC – QUICK PURPLE SQUIRRELS CORPORATE TEAM ROBB HARMAN KRISTIN HARMAN LAURELLE CALLISTE BRITTNEY OFFENBACKER 25:21.2 30:01.2 31:10.1 36:36.2 4:09:00.2 4:09:00.2 9:30/M 1554
ROBB HARMAN TRACEY WILSON JENNIFER BURR LAURA BARBA 26:46.0 40:25.7 33:19.4 25:20.1
23 BLUE WAFFLE COED OPEN TEAM KRISTINE WALLACE SHAVANNAH BARTEE DANA SOKOLOWSKI BRENDAN WALLACE 35:19.6 32:37.4 33:26.9 33:55.4 4:09:04.7 4:09:04.7 9:30/M 1514
RENA GASKILL SEAN SOKOLOWSKI NATHAN STOCKER LIZ PALMATARY 27:48.3 30:07.7 27:20.9 28:28.0
24 ASPA – THE BIG LANDAUSKI CORPORATE TEAM AMY MILHORN ELLEN ARRIGHI ERIN FIACCO KRISTIN LANDAU 33:09.1 25:25.1 26:39.9 27:47.5 4:09:47.6 4:09:47.6 9:32/M 1547
AMY BROADHURST MEGGAN DICAVE JEFF LANDAU DENA LAVENDER 28:14.5 29:15.6 45:11.2 34:04.3
25 166 NETWORK WARFARE SQUADRON MALE MASTERS TEAM TREVOR FULMER TODD KARPEL IRA CROWE DAVE SANDERS 31:57.6 27:19.6 43:27.6 32:53.9 4:09:49.9 4:09:49.9 9:32/M 1501
CHRIS PEPE DANIEL VAN WYK MIKE BLAIR BRAD SAMS 24:46.4 25:13.1 35:45.3 28:26.1
26 BEAR GLASGOW Y (8P TEAM) YMCA – HAC CHALLENGE JAKE CONWAY TOBI BROWN STEPHANIE BUCKSNER JOSEPH BUCKSNER 32:37.5 33:31.6 41:34.2 24:47.7 4:09:55.5 4:09:55.5 9:32/M 1553
EMILY WOODSON JEANNIE THWAITES BILL IVERS NINA RUSSELL 28:52.7 28:55.2 26:37.5 32:58.8
27 MORE MEERKAT MILERS MONTESSORI TEAM NOEL DIETRICH THERESA CONATY KEVIN KAHN AMANDA BIGGS 30:51.7 31:11.7 29:01.8 36:03.3 4:12:03.2 4:12:03.2 9:37/M 1537
BRIAN BIGGS ZEHRA WAMIQ LISA MULLER BRAD DAVEY 26:11.2 34:34.9 28:05.8 36:02.4
28 RUN LIKE THE WINDED BARCLAYS TEAM TIM HUMPHREY LOREE ROWLAND ALEX RHODES JEANAE WALTERS 30:22.9 37:44.2 31:55.3 37:44.2 4:12:04.4 4:12:04.4 9:37/M 1564
COREY RYDER MICHAEL MEDORA ERIC MALMGREN CHRIS GALLAWAY 27:50.2 26:29.2 27:01.4 32:56.6
29 FSMA TEAM CHESLOCK #2 FAMILIES OF SMA TEAM NICOLE CHESLOCK SOPHIA GHANAYEM CURT CLOUSER JENNIE DAVIS 30:22.5 33:20.7 32:53.5 34:27.4 4:13:36.5 4:13:36.5 9:41/M 1505
ERICA RICHARD OROKO OYARO TYLER DAVIS CARRIE APTER 29:24.2 29:44.2 30:41.2 32:42.5
30 MANY TIRED PEOPLE BARCLAYS TEAM GLENN WATSON BECKY COOPER IOANA PARJA JUSTIN PINERO 32:54.9 30:47.3 29:13.9 24:33.6 4:14:30.5 4:14:30.5 9:43/M 1563
RITESH PAPEJA CHRIS BENNETT APRIL GARTMAN PRITISH SEN 37:06.4 40:05.1 31:31.5 28:17.4
31 MEERKAT MILERS 9-12′S MONTESSORI TEAM WILL RHODUNDA EVAN BASTIANELLI ISABEL SNYDER MICHAEL LOBER 25:51.0 30:26.2 29:11.6 36:59.7 4:15:29.0 4:15:29.0 9:45/M 1539
ARIEL SHWEIKI IAN SCOTT ANNIKA DELPORT GRANT FARABAUGH 32:45.1 31:20.1 39:05.1 29:50.0
32 MEERKAT MILERS 9-12 CHASERS MONTESSORI TEAM KELLY RHONDUNDA ANNA QUISEL BEN SNYDER JIM LOBER 26:05.1 30:13.4 29:10.4 37:05.5 4:15:30.5 4:15:30.5 9:45/M 1541
KELLY RHONDUNDA KEVIN KAHN ELVA DELPORT ANTON DELPORT 32:40.0 31:20.3 39:01.0 29:54.4
33 ARTISANS’ BANK CORPORATE TEAM PATTY FRY COX JIM MURRAY ERIKA LAMARCH LORI HOLVECK 39:55.9 29:37.6 52:59.6 32:47.1 4:16:16.4 4:16:16.4 9:47/M 1534
ADIN LEWIS NORA GONZALEZ JOEL SCHILLER KEITH HARTZELL 21:19.4 26:48.9 30:58.3 21:49.4
34 MAGNIFICENT 8 CCHS TEAM KELSEY ANDERSON RACHELE DIMICHELE WENDY WINTERSGILL ASHLEY STEWART 30:22.3 25:20.5 35:27.2 33:45.9 4:16:27.2 4:16:27.2 9:47/M 1551
TERRY HAWKINS MELISSA STEFFY LAURIE TAYLOR CAROL HART 30:19.5 37:59.3 34:02.9 29:09.2
35 FEISTY FRIENDS COED OPEN TEAM KIM SCHNABEL LESLEY BOBIAK LISA TOBACK CINDY BAXINDINE 33:54.0 32:59.4 34:42.2 32:31.5 4:16:54.9 4:16:54.9 9:48/M 1543
NICK GARCIA ERIN FLYNN DIGGER FEENEY EDEE FONSECA 26:22.2 32:31.9 27:10.8 36:42.7
36 RUNNING CHICKS FEMALE OPEN TEAM KIRSTEN LANDON DANIELLE DECOOK CHRISTIE WATLINGTON ANGELA ALLEN 30:07.4 35:25.7 29:00.7 30:20.8 4:21:20.8 4:21:20.8 9:58/M 1529
RACHAEL SMITH COLLEEN BROWN NORA ANDREWS 30:17.6 43:04.1 34:10.9 28:53.3
37 RUNNING ON RESERVE BARCLAYS TEAM DAVID MCKINNEY TASHA COOPER JIM MINOR MANOHAR KOTHI 38:46.4 34:27.3 36:22.3 24:18.1 4:23:09.6 4:23:09.6 10:03/M 1565
NAVEEN MARIMUTHU ERIC ZHOU RUPING TAN MIHAI GAVRIL 34:03.1 29:44.2 33:08.3 32:19.5
38 BARCLAYS ALLSTARS BARCLAYS TEAM SIVA KODALI SHIREESH KATANGURI CHARAN SOMAROWTHU RUDRA GUDIPATI 38:09.7 31:56.3 27:14.8 28:57.2 4:23:50.5 4:23:50.5 10:04/M 1523
RAKESH GOURLA JOHN L’HEUREUX AJAY DHANEKULA AMEYA POTNIS 34:23.8 39:09.1 30:24.9 33:34.4
39 THE TURTLES COED OPEN TEAM ALEX THORNE PATTI SCHELL COURTNEY FISH KATHY THORNE 31:39.7 44:22.5 29:42.9 36:39.7 4:25:23.7 4:25:23.7 10:08/M 1508
KELLY KENDALL DOUG SCHELL SEAN FISH DREW EDDINGER 40:53.9 29:53.5 24:30.4 27:40.8
40 CALL THE STRETCHERS BARCLAYS TEAM CARRIE PUGH DONNIE KUKAN RAVEN CLARK AIMEE TIMMONS 38:09.6 25:12.8 47:36.9 33:07.6 4:26:50.7 4:26:50.7 10:11/M 1562
MARC LATULIPPE DEANNA HUNTOWSKI JAMIE DANIELS LUKE REAGLE 34:43.7 31:01.4 30:41.9 26:16.6
41 CAMP ABILITIES – 8P TEAM FUNDRAISING TEAM JY STEVENS KRISTIN ROWAN BRIANNA DONNELLY CHRISTINA PORTELLI 31:09.0 36:08.3 27:41.1 34:55.3 4:29:45.9 4:29:45.9 10:18/M 1544
WHITNEY SHARP DAVE WORST PAM MCGONIGLE JESS HEALY 32:47.2 33:41.5 33:21.2 40:02.0
42 BGR! THE BOOM SQUAD BLACK GIRLS RUN! KESHA CADE ALIYIA PATTERSON SONYA ELEAZER JANAYE JONES 27:14.5 24:31.9 27:28.8 29:41.4 4:32:46.9 4:32:46.9 10:25/M 1509
RACHEL NANCE JAMILAH TALTON KASHA GIDDINS MONIQUE HART 26:07.8 28:34.8 1:20:58.4 28:09.0
43 BGR! SLOW MOTION BLACK GIRLS RUN! NYKA BROWN KANANI HINES SERENA WILSON-ARCHIE RUTH MATTHIS-TUCKER 31:08.0 32:24.8 34:44.5 35:13.3 4:35:22.2 4:35:22.2 10:31/M 1566
SUSAN BROWN PORTIA FLOWERS LESLIE MCNAIR-JACKSON FRANCINE HARTSORN-JACKSON 34:16.2 41:35.9 38:18.3 27:41.0
44 OUT OF CONTROL BARCLAYS TEAM JAYAKANTHAN SIVASANKARAN RAVIKANTH BILAKANTI NOYAL THOMAS SRIPRIYA KAKALUR 38:46.5 31:14.0 37:56.9 45:12.0 4:37:00.9 4:37:00.9 10:34/M 1521
JOHN MCKENNEY VAMSI NANDIGAM NEHA MISRA BHISHAM BALHOTRA 28:38.0 29:11.7 34:10.0 31:51.4
45 FSMA TEAM CHESLOCK #4 FAMILIES OF SMA TEAM TANYA SPEZIO BROOK JACOBSEN CARA HUGHLEY RANDY GUARINO 30:57.5 34:05.4 36:00.3 40:56.5 4:37:04.7 4:37:04.7 10:35/M 1524
SHANA NOLL MARYANN REED LAWANDA BURGOYNE DARIN BURGOYNE 31:45.3 30:03.8 39:14.2 34:01.3
46 LATE PRESBYTERIANS COED SENIORS TEAM ANDY JACOB HILARY MOHAUPT ALICE DAVIS ISHETA SMITH 33:55.2 13:35.9 42:33.6 38:04.6 4:37:46.3 4:37:46.3 10:36/M 1527
BECKY ARNOLD PETER ARNOLD JEN MOSES ANDY MOORE 35:05.6 50:47.4 33:55.2 29:48.7
47 HOT MAMAS FEMALE OPEN TEAM BRIANNE JORDAN ANGELA GUSTAVSEN JESSICA MADIRACA LAURA FERGUSON 36:55.0 28:30.3 32:38.6 32:11.9 4:38:15.2 4:38:15.2 10:37/M 1517
JILLIAN MCCANN CATHERINE KEMPISTA CAROLYN SHAMPINE KIM DORMAN 31:33.4 30:14.7 39:49.0 46:22.1
48 BGR! ABOUT THAT LIFE BLACK GIRLS RUN! FELICIA GIBBONS OLAN ADEYEMI STACY WHITEHEAD CHRISTOPHER WILLIAMS 42:14.1 31:19.3 44:07.5 30:33.7 4:39:29.3 4:39:29.3 10:40/M 1560
LA’SHAWN WARD RAYA BEARD-COOPER CHRIS SIMPSON MICHELLE HARRIS 32:37.6 42:17.9 21:51.8 34:27.2
49 DISCOVER BANK – TEAM 2 CORPORATE TEAM MICHELLE ZECHMAN JILL BARTON KERRI ZIPPE MIKE CRAIG 33:34.6 40:08.0 27:32.2 41:44.7 4:40:23.2 4:40:23.2 10:42/M 1545
KELLEY SANCHEZ LISA CREWS ALVIN CREWS COOKIE SAUNDERS 37:41.5 29:41.8 26:17.2 43:43.0
50 H.R. HUFF N PUFF CCHS TEAM DARRELL SPARKS PRISCILLA WILSON ELIZABETH GAINES KELLY MCNELIS 28:46.7 45:16.7 45:07.3 52:21.0 4:42:38.0 4:42:38.0 10:47/M 1533
BRIAN MCNELIS MICHELLE SELL BETH TWARDOWSKI CHRISTOPHER JAMES 27:27.2 30:07.4 31:35.0 21:56.4
51 DDRC – 8P TEAM 1 COED OPEN TEAM KELLY MODI ANANYA SINGH NISHA YELESWARAM AMAN SINGH 44:38.3 32:46.8 32:01.0 40:23.9 4:43:11.0 4:43:11.0 10:49/M 1531
TARA BALU ROHAN KANCHANA ALAN BALU MAANAS GUPTA 32:57.0 32:25.2 25:58.7 41:59.9
52 CCHS TEAM RACE II CORPORATE TEAM DONNA WOOD MARQUIS MATTHEWS SHANNON PROSCENO KATHLEEN GREENBAUM 35:42.9 32:32.5 36:55.1 38:00.1 4:47:11.1 4:47:11.1 10:58/M 1516
DEBBIE MOORE ALEXANDRA CRANE DEBBIE PILLA ANDREA REA 35:04.6 41:01.0 36:01.8 31:52.8
53 JUNIOR LEAGUE OF WILMINGTON FUNDRAISING TEAM KALIA PERSE HEATHER HOOD ANNE MATHAY ALLY MCCORD 34:23.0 28:56.9 46:52.8 32:32.3 4:53:13.2 4:53:13.2 11:11/M 1522
DANIELLE LOGAN KATE LESTER KIMBERLY WEINGARTEN MEAGHAN NANA-SINKAM 39:48.4 30:58.8 43:17.6 36:23.1
54 ROADSTER REBELS BARCLAYS TEAM RANADHEER AETIGADDA DOBBALA NARENDRA PITCHAIAH KALLIAPPAN SARAVANAN RAMASAMY 34:03.1 29:34.6 30:09.3 39:51.4 4:56:37.8 4:56:37.8 11:19/M 1559
REDDY KS KIRAN KUMAR KIRAN SINGARI NIVETHITHA MATHANMOHAN 43:52.4 34:04.3 44:03.3 40:59.1
55 BGR! FLOW RIDERS BLACK GIRLS RUN! TUANA HOLLEY TEESHA COOPER ROSALIND RUSS-TOBIAS TIFFANY MOON 34:05.5 35:57.7 37:46.8 39:33.6 4:57:15.1 4:57:15.1 11:21/M 1513
NORMA GOODWIN SHANNON WHITE PAM VALLES CRYSTAL MARTIN 35:25.9 34:33.8 35:28.6 44:22.9
56 THE GREAT 8 CCHS TEAM SHANNON DIMICHELE HEATHER CRUMLEY NIAMH CARNEY HANNAH CARNEY 34:49.2 35:19.0 40:13.0 26:40.4 11:28/M 11:28/M 11:28/M 1507
KAY CAWMAN MICHELLE WHEELER JANET DAY MARVIN THOMAS 50:48.3 36:57.6 40:19.1 35:17.4
57 MEERKAT MILERS 7-9 CHASERS MONTESSORI TEAM JIM LOBER KERRY SHWEIKI SHARON MILLER JACOB FARABAUGH 34:12.2 38:14.4 39:32.6 30:09.9 5:03:24.6 5:03:24.6 11:35/M 1540
MELISSA CONNELLY BECKY DAVEY ANNA QUISEL BECKY DAVEY 45:52.6 30:14.0 47:15.3 37:53.3
58 MEERKAT MILERS 7-9′S MONTESSORI TEAM MAGGIE LOBER ADIN SHWEIKI MARISSA LANE KATHRYN FARABAUGH 34:12.0 38:14.2 39:30.6 28:39.7 5:03:24.7 5:03:24.7 11:35/M 1538
STEPHANIE GLICK CHARLOTTE DAVEY LYDIA SNYDER TEDDY DAVEY 47:25.9 30:13.1 47:13.9 37:55.1
59 MOMS & KIDS FEMALE OPEN TEAM MEGAN KOZAR SHEILA KOZAR AMANDA GOLT LAUREN HANLING 33:46.2 39:21.3 28:25.7 37:31.3 5:04:53.5 5:04:53.5 11:38/M 1561
KAREN HANLING JILL FREY JUDI GOLT JOELLE FORESTER 47:10.2 38:39.8 38:36.2 41:22.5
60 CHOFE’S – MIGHTY EIGHT COED MASTERS TEAM CHITRA KRISHNAN SREE CHITTINERI SAILAJA POLU MADHAVI TEMBURNI 50:23.5 50:13.7 42:12.7 39:04.6 5:14:05.8 5:14:05.8 11:59/M 1552
MADHAVI KODALI ANURADHA CHUNDURU PADHAJA GADDE PALANAPPA KRISHNAN 40:46.0 44:00.0 47:25.0
61 TWO STEP COED MASTERS TEAM TERESA WATERS CHARON MIDDLETON TANYA GWATHNEY DWAYNE ZIEGLER 53:51.4 51:30.9 34:51.5 39:09.7 5:14:52.2 5:14:52.2 12:01/M 1556
GISELA MCKENZIE RONALD MOORE VALERIE BOOTHE LEIF BRYAN 35:09.2 32:32.2 38:57.3 28:49.6
62 BGR! CRUISERS BLACK GIRLS RUN! PATTY MONTALVO JANESSA JONES TERESA PERKINS MELANIE STEVENSON 39:09.3 38:24.1 42:16.8 40:16.7 5:17:40.2 5:17:40.2 12:07/M 1504
LISA MURRAY ANGELLE RICHARDSON HASANA O’NEAL-HERBERT TANELLE SPENCE-CARTER 38:33.7 47:59.3 35:12.2 35:47.8
63 TEAM FRESH LEGS COED OPEN TEAM DEJANELLE WILSON DYLAN WILSON JACE WILSON ALEXIS GWATHNEY 38:55.5 34:02.8 43:17.9 45:35.9 5:30:10.6 5:30:10.6 12:36/M 1555
TOYA PARHM ALIYAH GWATHNEY SHAVON KOLB SETH BOOTHE 46:00.9 39:55.6 57:12.5 25:09.3
64 DDRC – 8P TEAM 2 COED OPEN TEAM DILIP MODI ALPA PARIKH JIGNA SHAH RENUKA SINGH 44:37.7 53:22.1 46:13.0 59:53.9 5:31:19.4 5:31:19.4 12:39/M 1532
MEERA GARG REGHAN GARG SHILPA GARG BHAVNISH PARIKH 30:19.9 28:08.9 36:13.1 32:30.6
65 CECILTUCKY RELAY RUNNERS COED OPEN TEAM ALEX LONGWAY JACK FORTE ALLIE TRAVERS KATE TRAVERS 31:07.3 41:00.2 36:52.2 47:56.4 3:48:53.1 3:48:53.1 8:44/M 1515
SHELLY FORTE LEANNE WEVODAU HUGH CAMPBELL CHUCK TRAVERS 31:30.1 40:26.7
66 ASPA – SLEEPWALKERS CORPORATE TEAM CATHERINE HARRIS BRIAN SCHOTT JACQUELINE MAINWARING RON CASTALDO 26:07.2 31:36.2 27:57.3 37:58.3 3:54:44.1 8:57/M 1548
KRIS AZEVEDO TOM BURKETT KEVIN BURKETT MICHELLE MOORE 37:58.3 42:11.2 30:55.6
67 CHARIOTS OF FIRE COED SENIORS TEAM CHERISE ALEXANDER NANCY LONG JEFF LONG BILL BALASCIO 31:47.7 26:46.5 26:46.5 29:15.6 3:59:54.3 9:09/M 1528
MATTHIA MCCRACKEN BILL TUDOR LORIE TUDOR BILL BALASCIO 46:59.7 46:59.7 31:18.0
68 THE CREW CCHS TEAM SALENA GIDDINGS TABITHA MONFORD ANDRETTA STARKS DANA BEAUFORD 54:14.5 49:58.7 39:45.6 47:25.3 4:01:40.3 9:13/M 1518
AZUREE MCCOY ROBERT GIDDINGS CRYSTAL CARTER GARY JAMES 50:16.0
OVERALL RELAY TEAM RUNNER 1 RUNNER 2 RUNNER 3 RUNNER 4 RUNNER 1 RUNNER 2 RUNNER 3 RUNNER 4 BIB
PLACE TEAM_NAME CATEGORY RUNNER 5 RUNNER 6  RUNNER 7 RUNNER 8 RUNNER 5 RUNNER 6  RUNNER 7 RUNNER 8 CHIP GUN PACE  ID
1 MERL’S SQUIRRELS CCHS TEAM MARSHALL HAWKINS JAMES ECRET JUDY DIMICHELE MARSHALL HAWKINS 18:09.1 28:44.6 26:17.0 18:09.3 3:10:10.7 3:10:10.7 7:15/M 1569
BRYAN KIST DIANE ARNOLD DUNCAN OUTSLAY JAY HARTNETT 26:08.1 28:55.3 23:35.4 20:11.6
2 RIVER MONSTERS COED OPEN TEAM DON DRIGGERS STACY BAZZANA STEVE CASON STEPHANE BAZZANA 23:16.8 28:58.2 24:58.1 23:59.4 3:27:53.8 3:27:53.8 7:56/M 1511
JUNE ALT RYAN BROWNING ANDREA FINEROSKY MICHAEL BRUNO 24:25.3 26:20.9 33:25.6 22:29.2
3 FISH OUT OF WATER COED OPEN TEAM ALEC MENZER MATT OTTO OLIVIA PAOLETTI JUSTIN CAREY 21:22.7 31:40.8 26:24.9 39:59.5 3:32:49.7 3:32:49.7 8:07/M 1557
COREY HAUSLER NATALIE SLUPE JORDAN CAREY JAKE MENZER 25:23.4 27:16.6 20:28.8 20:12.7
4 MEERKAT MILERS  MONTESSORI TEAM BETSY HAAS LARRY HAAS 28:30.4 23:54.9 32:41.3 23:44.9 3:39:05.9 3:39:05.9 8:22/M 1536
MURAT KARZAN JEFF SILVERS  SUSAN THOMAS ZION THOMAS 28:34.5 26:33.1 31:56.1 23:10.2
5 FOREVER 21  COED MASTERS TEAM MARK FOX AMY ALTHOUSE LAURA JULIAN DONNA O’BRIEN 23:50.1 26:20.1 27:11.1 30:38.1 3:39:58.9 3:39:58.9 8:24/M 1558
SARAH MACDONALD STACEY MCLAUGHLIN SUSAN KALET KEVIN ALTHOUSE 27:57.7 25:45.0 27:27.9 30:48.7
6 HAVERTOWN HASHERS COED OPEN TEAM MARK CIOCHETTO MATT THOMAS BLAKE COOPER CHRIS SEROCK 23:26.0 35:37.2 26:14.6 27:27.1 3:41:07.2 3:41:07.2 8:26/M 1512
JEAN SEROCK KATIE COOPER JJ THOMAS  DOUG ADAMS  25:40.9 37:24.6 24:39.9 20:36.5
7 THE RUNNING MONKEES COED MASTERS TEAM KATY HEISLER CHRIS ANDREWS DENISE ROSAIO JASON SOWDEN 33:38.1 24:39.3 31:07.7 21:40.4 3:41:49.3 3:41:49.3 8:28/M 1567
JOHN CASE CHRIS HINES KATHLEEN CASE CHRIS HINES  29:12.5 23:40.0 32:59.4 24:51.5
8 SEMI-UNPROFESSIONAL RUNNERS YMCA – HAC CHALLENGE  KATHLEEN GLEASON CYNTHIA KRESGE CHRISSY SHIRING KATHY BATES 32:43.6 33:05.3 30:27.9 26:19.5 3:43:37.7 3:43:37.7 8:32/M 1568
NIKKI MOWBRAY SARAH RAUGHLEY SARAH GODWIN SHANNON SHIRING 31:08.4 28:14.1 29:04.2 12:34.3
9 ASPA -  G FORCE CORPORATE TEAM GREG GELMANN COLEEN GELMANN DOMINIQUE GELMANN NATASHA GELMANN 24:22.9 31:04.9 24:49.4 29:15.2 3:47:53.1 3:47:53.1 8:42/M 1546
ANNA BECKER CATE BECKER (GELMANN) NICHOLAS GELMANN CHRIS GELMANN 27:26.1 36:47.6 28:28.2 25:38.6
10 FSMA TEAM CHESLOCK #5 FAMILIES OF SMA TEAM ANGELA DIMONDI JENNIFER RIOS LUIS RIOS CARI MCCANN 30:22.8 30:21.9 26:06.4 25:24.6 3:48:32.3 3:48:32.3 8:43/M 1549
JAMES MCCANN DIANA BAUER CRYSTAL SMITH JUDI SHADE 22:57.3 32:45.3 28:51.9 31:41.7
11 GREAT 8 – NEWARK COED OPEN TEAM BELLA HAGAN LAWSON SCHULTZ SHELLY MENZER ELLA KNIGHT 28:31.6 31:27.3 21:23.4 23:21.6 3:50:20.9 3:50:20.9 8:47/M 1542
BRIDGET KNIGHT KEVIN DOUGHTY ANNA DOUGHTY EMMA MENZER  31:13.3 36:52.8 34:52.0 22:38.5
12 VOTG COED OPEN TEAM EMILY SMITH ASHLEY BEGELFER KRISTIN STEINBORN JEFF PISCITELLO 24:13.9 29:30.1 31:26.4 31:31.9 3:53:57.5 3:53:57.5 8:56/M 1525
CARLA SCHUSTER LARS SCHUSTER TONY GAROFALO HAROLD SAKAUTZKI 34:22.8 27:17.3 31:20.3 24:14.5
13 TEAM JANE COED OPEN TEAM SHAWN ROHE TIM MCMANN MARK BLACKWAY GINA BLACKWAY 37:17.3 22:34.0 26:49.6 32:21.8 3:54:51.6 3:54:51.6 8:58/M 1519
JANET BRANCH JENNIFER BRANCH KYLE TAYLOR ERIC BLACKWAY 34:39.1 28:06.5 27:19.1 25:43.9
14 DISCOVER BANK – TEAM 1 CORPORATE TEAM JEFF MORAN ROBERT BOYD OSCAR AGUILAR JOHN HALSTEAD 25:35.9 28:58.9 22:56.2 34:54.1 3:56:35.6 3:56:35.6 9:02/M 1550
KEN KENNEDY ERIKA BROWN DIANE HASAN JEROME HOLDER 35:13.9 31:50.0 33:46.5 23:19.8
15 HAC (8P) RELAY TEAM 4 YMCA – HAC CHALLENGE  LORI THOMAS JOE PERROTTO LINDSEY SLUSSER RICH SLUSSER 31:22.6 31:09.4 29:54.4 32:02.9 4:00:37.3 4:00:37.3 9:11/M 1503
JONATHAN MATTICE MICHAEL WILLIAMS FRANCO GUZMAN KATHLEEN WRIGHT 27:09.2 25:54.7 30:31.0 32:32.6
16 DOVER Y RUN  YMCA – HAC CHALLENGE  BONNIE INGRAM LAURIE EDWARDS LINDA AHEM MICHELLE MISKA 32:44.4 33:18.3 29:06.2 28:48.4 4:01:06.8 4:01:06.8 9:12/M 1535
JOVITA MOREAU TINA LINDBLOOM JIMMY PENNEWELL ERIN GRAVES  35:37.5 26:12.1 31:41.0 23:38.4
17 THE WINNERS COED MASTERS TEAM DIANNE PANTALONE BILL PANTALONE TIM UMBRECHT CAROL PHILLIPS 29:40.3 25:52.4 31:22.6 25:42.6 4:01:13.7 4:01:13.7 9:12/M 1530
CHAD BROWN ALPANA KHAIROM THOMAS WEISAK SSU-YUAN LI 36:25.9 33:02.5 28:56.0 30:11.0
18 RANDOM RUNNERS CCHS TEAM DOROTHY HYATT JUSTIN MOWLER  MICHELLE HAGGERTY AMANDA MINNER 30:40.4 26:25.7 34:47.9 37:00.4 4:01:23.4 4:01:23.4 9:13/M 1526
BROOKE JACOB JOHN JACOB JR PATRICIA JACOB JOHN JACOB SR 31:20.3 29:18.3 29:04.7 22:45.3
19 BGR! WONDER WOMEN BLACK GIRLS RUN! ELISE WHITE JAMIE VALENTINE AISHA MORGAN RENEE LEWIS-MANCE 23:30.2 30:50.3 31:29.5 29:25.7 4:03:56.8 4:03:56.8 9:19/M 1510
SHAKIRAH HAMEED GLENDA HENDERSON COURTNEY WRIGHT  ANITA BROOKS-ROGERS 30:11.4 27:44.5 33:31.1 37:13.9
20 HAC (8P) RELAY TEAM 3 YMCA – HAC CHALLENGE  DEBBIE HOY KAREN LYNCH SALLY TOENSING JIM BESTEN 34:29.3 32:04.0 35:00.4 24:57.7 4:07:08.4 4:07:08.4 9:26/M 1502
MARY HOLLIDAY DEBORAH GOEDERT CAROL PERROTTO HENRY KURATLE 26:29.3 34:25.6 33:12.2 26:29.7
21 NODES COED OPEN TEAM AMY GRIFFIN ARUN ASOK HENRY HALLOCK ANNA KLINTSOVA 31:14.4 32:36.6 30:44.2 34:36.1 4:07:12.0 4:07:12.0 9:26/M 1520
KERRY CRISS ANDREW MATAMOROS ANDREA DRUGA TROY GRIFFIN 29:30.6 29:40.5 28:02.9 30:46.5
22 QPC – QUICK PURPLE SQUIRRELS CORPORATE TEAM ROBB HARMAN KRISTIN HARMAN LAURELLE CALLISTE BRITTNEY OFFENBACKER 25:21.2 30:01.2 31:10.1 36:36.2 4:09:00.2 4:09:00.2 9:30/M 1554
ROBB HARMAN TRACEY WILSON JENNIFER BURR LAURA BARBA 26:46.0 40:25.7 33:19.4 25:20.1
23 BLUE WAFFLE COED OPEN TEAM KRISTINE WALLACE SHAVANNAH BARTEE DANA SOKOLOWSKI BRENDAN WALLACE 35:19.6 32:37.4 33:26.9 33:55.4 4:09:04.7 4:09:04.7 9:30/M 1514
RENA GASKILL SEAN SOKOLOWSKI NATHAN STOCKER LIZ PALMATARY 27:48.3 30:07.7 27:20.9 28:28.0
24 ASPA – THE BIG LANDAUSKI CORPORATE TEAM  AMY MILHORN ELLEN ARRIGHI ERIN FIACCO KRISTIN LANDAU 33:09.1 25:25.1 26:39.9 27:47.5 4:09:47.6 4:09:47.6 9:32/M 1547
AMY BROADHURST MEGGAN DICAVE JEFF LANDAU DENA LAVENDER 28:14.5 29:15.6 45:11.2 34:04.3
25 166 NETWORK WARFARE SQUADRON MALE MASTERS TEAM TREVOR FULMER TODD KARPEL IRA CROWE DAVE SANDERS  31:57.6 27:19.6 43:27.6 32:53.9 4:09:49.9 4:09:49.9 9:32/M 1501
  CHRIS PEPE DANIEL VAN WYK MIKE BLAIR BRAD SAMS 24:46.4 25:13.1 35:45.3 28:26.1
26 BEAR GLASGOW Y (8P TEAM) YMCA – HAC CHALLENGE  JAKE CONWAY TOBI BROWN STEPHANIE BUCKSNER JOSEPH BUCKSNER 32:37.5 33:31.6 41:34.2 24:47.7 4:09:55.5 4:09:55.5 9:32/M 1553
EMILY WOODSON JEANNIE THWAITES  BILL IVERS NINA RUSSELL 28:52.7 28:55.2 26:37.5 32:58.8
27 MORE MEERKAT MILERS MONTESSORI TEAM NOEL DIETRICH THERESA CONATY KEVIN KAHN AMANDA BIGGS 30:51.7 31:11.7 29:01.8 36:03.3 4:12:03.2 4:12:03.2 9:37/M 1537
BRIAN BIGGS ZEHRA WAMIQ LISA MULLER BRAD DAVEY 26:11.2 34:34.9 28:05.8 36:02.4
28 RUN LIKE THE WINDED  BARCLAYS TEAM TIM HUMPHREY LOREE ROWLAND ALEX RHODES JEANAE WALTERS 30:22.9 37:44.2 31:55.3 37:44.2 4:12:04.4 4:12:04.4 9:37/M 1564
COREY RYDER MICHAEL MEDORA  ERIC MALMGREN CHRIS GALLAWAY 27:50.2 26:29.2 27:01.4 32:56.6
29 FSMA TEAM CHESLOCK #2 FAMILIES OF SMA TEAM NICOLE CHESLOCK SOPHIA GHANAYEM CURT CLOUSER JENNIE DAVIS 30:22.5 33:20.7 32:53.5 34:27.4 4:13:36.5 4:13:36.5 9:41/M 1505
ERICA RICHARD OROKO OYARO TYLER DAVIS CARRIE APTER 29:24.2 29:44.2 30:41.2 32:42.5
30 MANY TIRED PEOPLE BARCLAYS TEAM GLENN WATSON BECKY COOPER IOANA PARJA JUSTIN PINERO 32:54.9 30:47.3 29:13.9 24:33.6 4:14:30.5 4:14:30.5 9:43/M 1563
RITESH PAPEJA CHRIS BENNETT APRIL GARTMAN PRITISH SEN 37:06.4 40:05.1 31:31.5 28:17.4
31 MEERKAT MILERS 9-12′S MONTESSORI TEAM WILL RHODUNDA EVAN BASTIANELLI ISABEL SNYDER MICHAEL LOBER 25:51.0 30:26.2 29:11.6 36:59.7 4:15:29.0 4:15:29.0 9:45/M 1539
ARIEL SHWEIKI IAN SCOTT ANNIKA DELPORT GRANT FARABAUGH 32:45.1 31:20.1 39:05.1 29:50.0
32 MEERKAT MILERS 9-12 CHASERS MONTESSORI TEAM KELLY RHONDUNDA ANNA QUISEL BEN SNYDER JIM LOBER 26:05.1 30:13.4 29:10.4 37:05.5 4:15:30.5 4:15:30.5 9:45/M 1541
KELLY RHONDUNDA KEVIN KAHN ELVA DELPORT ANTON DELPORT 32:40.0 31:20.3 39:01.0 29:54.4
33 ARTISANS’ BANK CORPORATE TEAM  PATTY FRY COX JIM MURRAY ERIKA LAMARCH LORI HOLVECK 39:55.9 29:37.6 52:59.6 32:47.1 4:16:16.4 4:16:16.4 9:47/M 1534
ADIN LEWIS NORA GONZALEZ JOEL SCHILLER KEITH HARTZELL 21:19.4 26:48.9 30:58.3 21:49.4
34 MAGNIFICENT 8 CCHS TEAM KELSEY ANDERSON RACHELE DIMICHELE WENDY WINTERSGILL ASHLEY STEWART 30:22.3 25:20.5 35:27.2 33:45.9 4:16:27.2 4:16:27.2 9:47/M 1551
TERRY HAWKINS MELISSA STEFFY LAURIE TAYLOR CAROL HART 30:19.5 37:59.3 34:02.9 29:09.2
35 FEISTY FRIENDS  COED OPEN TEAM KIM SCHNABEL LESLEY BOBIAK LISA TOBACK CINDY BAXINDINE 33:54.0 32:59.4 34:42.2 32:31.5 4:16:54.9 4:16:54.9 9:48/M 1543
NICK GARCIA ERIN FLYNN DIGGER FEENEY EDEE FONSECA  26:22.2 32:31.9 27:10.8 36:42.7
36 RUNNING CHICKS FEMALE OPEN TEAM KIRSTEN LANDON DANIELLE DECOOK CHRISTIE WATLINGTON ANGELA ALLEN 30:07.4 35:25.7 29:00.7 30:20.8 4:21:20.8 4:21:20.8 9:58/M 1529
RACHAEL SMITH COLLEEN BROWN NORA ANDREWS  30:17.6 43:04.1 34:10.9 28:53.3
37 RUNNING ON RESERVE BARCLAYS TEAM DAVID MCKINNEY TASHA COOPER JIM MINOR MANOHAR KOTHI 38:46.4 34:27.3 36:22.3 24:18.1 4:23:09.6 4:23:09.6 10:03/M 1565
NAVEEN MARIMUTHU ERIC ZHOU RUPING TAN MIHAI GAVRIL 34:03.1 29:44.2 33:08.3 32:19.5
38 BARCLAYS ALLSTARS BARCLAYS TEAM SIVA KODALI SHIREESH KATANGURI CHARAN SOMAROWTHU RUDRA GUDIPATI 38:09.7 31:56.3 27:14.8 28:57.2 4:23:50.5 4:23:50.5 10:04/M 1523
RAKESH GOURLA JOHN L’HEUREUX AJAY DHANEKULA AMEYA POTNIS 34:23.8 39:09.1 30:24.9 33:34.4
39 THE TURTLES COED OPEN TEAM ALEX THORNE PATTI SCHELL COURTNEY FISH KATHY THORNE 31:39.7 44:22.5 29:42.9 36:39.7 4:25:23.7 4:25:23.7 10:08/M 1508
  KELLY KENDALL DOUG SCHELL SEAN FISH DREW EDDINGER 40:53.9 29:53.5 24:30.4 27:40.8  
40 CALL THE STRETCHERS BARCLAYS TEAM CARRIE PUGH DONNIE KUKAN RAVEN CLARK AIMEE TIMMONS 38:09.6 25:12.8 47:36.9 33:07.6 4:26:50.7 4:26:50.7 10:11/M 1562
MARC LATULIPPE DEANNA HUNTOWSKI JAMIE DANIELS LUKE REAGLE 34:43.7 31:01.4 30:41.9 26:16.6
41 CAMP ABILITIES – 8P TEAM FUNDRAISING TEAM JY STEVENS KRISTIN ROWAN BRIANNA DONNELLY CHRISTINA PORTELLI 31:09.0 36:08.3 27:41.1 34:55.3 4:29:45.9 4:29:45.9 10:18/M 1544
WHITNEY SHARP DAVE WORST PAM MCGONIGLE JESS HEALY 32:47.2 33:41.5 33:21.2 40:02.0
42 BGR! THE BOOM SQUAD BLACK GIRLS RUN! KESHA CADE ALIYIA PATTERSON SONYA ELEAZER JANAYE JONES 27:14.5 24:31.9 27:28.8 29:41.4 4:32:46.9 4:32:46.9 10:25/M 1509
RACHEL NANCE JAMILAH TALTON KASHA GIDDINS MONIQUE HART 26:07.8 28:34.8 1:20:58.4 28:09.0
43 BGR! SLOW MOTION BLACK GIRLS RUN! NYKA BROWN KANANI HINES SERENA WILSON-ARCHIE RUTH MATTHIS-TUCKER 31:08.0 32:24.8 34:44.5 35:13.3 4:35:22.2 4:35:22.2 10:31/M 1566
SUSAN BROWN PORTIA FLOWERS LESLIE MCNAIR-JACKSON FRANCINE HARTSORN-JACKSON 34:16.2 41:35.9 38:18.3 27:41.0
44 OUT OF CONTROL BARCLAYS TEAM JAYAKANTHAN SIVASANKARAN RAVIKANTH BILAKANTI NOYAL THOMAS SRIPRIYA KAKALUR 38:46.5 31:14.0 37:56.9 45:12.0 4:37:00.9 4:37:00.9 10:34/M 1521
JOHN MCKENNEY VAMSI NANDIGAM NEHA MISRA BHISHAM BALHOTRA 28:38.0 29:11.7 34:10.0 31:51.4
45 FSMA TEAM CHESLOCK #4 FAMILIES OF SMA TEAM TANYA SPEZIO BROOK JACOBSEN CARA HUGHLEY RANDY GUARINO 30:57.5 34:05.4 36:00.3 40:56.5 4:37:04.7 4:37:04.7 10:35/M 1524
SHANA NOLL MARYANN REED LAWANDA BURGOYNE DARIN BURGOYNE 31:45.3 30:03.8 39:14.2 34:01.3
46 LATE PRESBYTERIANS COED SENIORS TEAM ANDY JACOB HILARY MOHAUPT ALICE DAVIS ISHETA SMITH 33:55.2 13:35.9 42:33.6 38:04.6 4:37:46.3 4:37:46.3 10:36/M 1527
BECKY ARNOLD PETER ARNOLD JEN MOSES  ANDY MOORE  35:05.6 50:47.4 33:55.2 29:48.7
47 HOT MAMAS FEMALE OPEN TEAM BRIANNE JORDAN ANGELA GUSTAVSEN JESSICA MADIRACA LAURA FERGUSON 36:55.0 28:30.3 32:38.6 32:11.9 4:38:15.2 4:38:15.2 10:37/M 1517
JILLIAN MCCANN CATHERINE KEMPISTA CAROLYN SHAMPINE KIM DORMAN 31:33.4 30:14.7 39:49.0 46:22.1
48 BGR! ABOUT THAT LIFE BLACK GIRLS RUN! FELICIA GIBBONS OLAN ADEYEMI STACY WHITEHEAD CHRISTOPHER WILLIAMS 42:14.1 31:19.3 44:07.5 30:33.7 4:39:29.3 4:39:29.3 10:40/M 1560
LA’SHAWN WARD RAYA BEARD-COOPER CHRIS SIMPSON MICHELLE HARRIS 32:37.6 42:17.9 21:51.8 34:27.2
49 DISCOVER BANK – TEAM 2 CORPORATE TEAM  MICHELLE ZECHMAN JILL BARTON KERRI ZIPPE MIKE CRAIG 33:34.6 40:08.0 27:32.2 41:44.7 4:40:23.2 4:40:23.2 10:42/M 1545
KELLEY SANCHEZ LISA CREWS ALVIN CREWS COOKIE SAUNDERS 37:41.5 29:41.8 26:17.2 43:43.0
50 H.R. HUFF N PUFF CCHS TEAM DARRELL SPARKS PRISCILLA WILSON ELIZABETH GAINES  KELLY MCNELIS 28:46.7 45:16.7 45:07.3 52:21.0 4:42:38.0 4:42:38.0 10:47/M 1533
BRIAN MCNELIS MICHELLE SELL  BETH TWARDOWSKI CHRISTOPHER JAMES  27:27.2 30:07.4 31:35.0 21:56.4
51 DDRC – 8P TEAM 1 COED OPEN TEAM KELLY MODI ANANYA SINGH NISHA YELESWARAM AMAN SINGH 44:38.3 32:46.8 32:01.0 40:23.9 4:43:11.0 4:43:11.0 10:49/M 1531
TARA BALU ROHAN KANCHANA ALAN BALU MAANAS GUPTA 32:57.0 32:25.2 25:58.7 41:59.9
52 CCHS TEAM RACE II CORPORATE TEAM  DONNA WOOD MARQUIS MATTHEWS SHANNON PROSCENO KATHLEEN GREENBAUM 35:42.9 32:32.5 36:55.1 38:00.1 4:47:11.1 4:47:11.1 10:58/M 1516
DEBBIE MOORE ALEXANDRA CRANE DEBBIE PILLA ANDREA REA 35:04.6 41:01.0 36:01.8 31:52.8
53 JUNIOR LEAGUE OF WILMINGTON FUNDRAISING TEAM KALIA PERSE HEATHER HOOD ANNE MATHAY ALLY MCCORD 34:23.0 28:56.9 46:52.8 32:32.3 4:53:13.2 4:53:13.2 11:11/M 1522
DANIELLE LOGAN KATE LESTER KIMBERLY WEINGARTEN MEAGHAN NANA-SINKAM 39:48.4 30:58.8 43:17.6 36:23.1
54 ROADSTER REBELS BARCLAYS TEAM RANADHEER AETIGADDA DOBBALA NARENDRA PITCHAIAH KALLIAPPAN SARAVANAN RAMASAMY 34:03.1 29:34.6 30:09.3 39:51.4 4:56:37.8 4:56:37.8 11:19/M 1559
REDDY KS KIRAN KUMAR KIRAN SINGARI NIVETHITHA MATHANMOHAN 43:52.4 34:04.3 44:03.3 40:59.1
55 BGR! FLOW RIDERS BLACK GIRLS RUN! TUANA HOLLEY TEESHA COOPER ROSALIND RUSS-TOBIAS TIFFANY MOON 34:05.5 35:57.7 37:46.8 39:33.6 4:57:15.1 4:57:15.1 11:21/M 1513
NORMA GOODWIN SHANNON WHITE PAM VALLES CRYSTAL MARTIN 35:25.9 34:33.8 35:28.6 44:22.9
56 THE GREAT 8 CCHS TEAM SHANNON DIMICHELE HEATHER CRUMLEY NIAMH CARNEY HANNAH CARNEY 34:49.2 35:19.0 40:13.0 26:40.4 11:28/M 11:28/M 11:28/M 1507
KAY CAWMAN MICHELLE WHEELER JANET DAY MARVIN THOMAS 50:48.3 36:57.6 40:19.1 35:17.4
57 MEERKAT MILERS 7-9 CHASERS MONTESSORI TEAM JIM LOBER KERRY SHWEIKI SHARON MILLER JACOB FARABAUGH 34:12.2 38:14.4 39:32.6 30:09.9 5:03:24.6 5:03:24.6 11:35/M 1540
MELISSA CONNELLY BECKY DAVEY ANNA QUISEL BECKY DAVEY 45:52.6 30:14.0 47:15.3 37:53.3
58 MEERKAT MILERS 7-9′S  MONTESSORI TEAM MAGGIE LOBER ADIN SHWEIKI MARISSA LANE KATHRYN FARABAUGH 34:12.0 38:14.2 39:30.6 28:39.7 5:03:24.7 5:03:24.7 11:35/M 1538
STEPHANIE GLICK CHARLOTTE DAVEY LYDIA SNYDER TEDDY DAVEY 47:25.9 30:13.1 47:13.9 37:55.1
59 MOMS & KIDS FEMALE OPEN TEAM MEGAN KOZAR SHEILA KOZAR AMANDA GOLT LAUREN HANLING 33:46.2 39:21.3 28:25.7 37:31.3 5:04:53.5 5:04:53.5 11:38/M 1561
KAREN HANLING JILL FREY JUDI GOLT JOELLE FORESTER 47:10.2 38:39.8 38:36.2 41:22.5
60 CHOFE’S – MIGHTY EIGHT COED MASTERS TEAM CHITRA KRISHNAN SREE CHITTINERI SAILAJA POLU MADHAVI TEMBURNI 50:23.5 50:13.7 42:12.7 39:04.6 5:14:05.8 5:14:05.8 11:59/M 1552
MADHAVI KODALI ANURADHA CHUNDURU PADHAJA GADDE PALANAPPA KRISHNAN 40:46.0 44:00.0 47:25.0
61 TWO STEP  COED MASTERS TEAM TERESA WATERS CHARON MIDDLETON TANYA GWATHNEY DWAYNE ZIEGLER 53:51.4 51:30.9 34:51.5 39:09.7 5:14:52.2 5:14:52.2 12:01/M 1556
GISELA MCKENZIE RONALD MOORE VALERIE BOOTHE LEIF BRYAN 35:09.2 32:32.2 38:57.3 28:49.6
62 BGR! CRUISERS BLACK GIRLS RUN! PATTY MONTALVO JANESSA JONES TERESA PERKINS MELANIE STEVENSON 39:09.3 38:24.1 42:16.8 40:16.7 5:17:40.2 5:17:40.2 12:07/M 1504
LISA MURRAY ANGELLE RICHARDSON HASANA O’NEAL-HERBERT TANELLE SPENCE-CARTER 38:33.7 47:59.3 35:12.2 35:47.8
63 TEAM FRESH LEGS  COED OPEN TEAM DEJANELLE WILSON DYLAN WILSON JACE WILSON ALEXIS GWATHNEY 38:55.5 34:02.8 43:17.9 45:35.9 5:30:10.6 5:30:10.6 12:36/M 1555
TOYA PARHM ALIYAH GWATHNEY SHAVON KOLB SETH BOOTHE 46:00.9 39:55.6 57:12.5 25:09.3
64 DDRC – 8P TEAM 2 COED OPEN TEAM DILIP MODI ALPA PARIKH JIGNA SHAH RENUKA SINGH 44:37.7 53:22.1 46:13.0 59:53.9 5:31:19.4 5:31:19.4 12:39/M 1532
MEERA GARG REGHAN GARG SHILPA GARG BHAVNISH PARIKH 30:19.9 28:08.9 36:13.1 32:30.6
65 CECILTUCKY RELAY RUNNERS COED OPEN TEAM ALEX LONGWAY JACK FORTE ALLIE TRAVERS KATE TRAVERS 31:07.3 41:00.2 36:52.2 47:56.4 3:48:53.1 3:48:53.1 8:44/M 1515
SHELLY FORTE LEANNE WEVODAU HUGH CAMPBELL CHUCK TRAVERS  31:30.1 40:26.7
66 ASPA – SLEEPWALKERS CORPORATE TEAM CATHERINE HARRIS  BRIAN SCHOTT JACQUELINE MAINWARING  RON CASTALDO 26:07.2 31:36.2 27:57.3 37:58.3 3:54:44.1 8:57/M 1548
KRIS AZEVEDO  TOM BURKETT KEVIN BURKETT MICHELLE MOORE 37:58.3 42:11.2 30:55.6  
67 CHARIOTS OF FIRE  COED SENIORS TEAM CHERISE ALEXANDER NANCY LONG JEFF LONG BILL BALASCIO 31:47.7 26:46.5 26:46.5 29:15.6 3:59:54.3   9:09/M 1528
MATTHIA MCCRACKEN BILL TUDOR LORIE TUDOR BILL BALASCIO   46:59.7 46:59.7 31:18.0
68 THE CREW CCHS TEAM SALENA GIDDINGS TABITHA MONFORD ANDRETTA STARKS DANA BEAUFORD 54:14.5 49:58.7 39:45.6 47:25.3 4:01:40.3   9:13/M 1518
AZUREE MCCOY ROBERT GIDDINGS CRYSTAL CARTER GARY JAMES 50:16.0