10th Annual – 2013 Delaware 4 Person Relay Marathon – Wilmington, Delaware – May 12, 2013 – 179 Finishing 4P Teams

OVERALL
PLACE RELAY TEAM_NAME TEAM CATEGORY RUNNER1 RUNNER2 RUNNER3 RUNNER4 RUNNER1 RUNNER2 RUNNER3 RUNNER4 CHIP GUN PACE  ID
1 NEW BALANCE RACING TEAM OVERALL TEAM PATRICK BOETTCHER MARK HANNAGAN MIKE O’BRIEN JOSH LOREN 36:07.4 36:29.7 36:20.7 37:36.9 2:26:34.8 2:26:34.8 5:36/M 1001
2 DELAWARE RUNNING COMPANY CORPORATE TEAM MIKE DIGENNARO AMY BLITHE DAN FEENEY STEVE SINKO 36:21.8 43:28.3 35:57.7 35:16.3 2:31:04.2 2:31:04.2 5:46/M 1130
3 GOLDEY BEACOM ELITE SCHOOL TEAM BRIAN CONLEY AARON EASTER STEWART REICH LOGAN JONES 38:03.9 38:32.6 37:27.0 37:07.6 2:31:11.2 2:31:11.2 5:46/M 1181
4 ZIPPING ZEBRAS REBEL RUNNERS JOHN WATTS MEGAN HALLINAN RICKY SHELLER STEVE HALLINAN 57:19.9 55:45.9 51:09.5 1:03:00.7 2:42:27.9 2:42:27.9 6:12/M 1091
5 NEW BALANCE MASTERS CORPORATE TEAM ANDY SHEARER MATT CUTRONA TOM STEENKAMER JAY COUGHENOUR 39:27.9 40:25.7 44:55.0 40:26.7 2:45:15.4 2:45:15.4 6:18/M 1199
6 THE FORCE FOUR SCHOOL TEAM AUGIE CARLOZZI BEN FICKES DAVID JOHNSON NICHOLAS MONROE 44:06.8 44:24.2 41:10.8 39:20.7 2:49:02.7 2:49:02.7 6:27/M 1006
7 NEW BALANCE ANGELS CORPORATE TEAM KELLY HOROWITZ LISA JALOT KIRSTEN BELAIR KATIE DOUGHERTY-MACKLIN 45:51.4 46:40.4 42:42.2 39:22.5 2:54:36.7 2:54:36.7 6:40/M 1200
8 GOOFY RUNNERS COED OPEN TEAM DAVID LANDON MICHAEL PEYTON STACEY BLACK JOHN LANDON 43:04.3 45:00.6 44:22.5 47:51.3 3:00:18.8 3:00:18.8 6:53/M 1061
9 WIN WITH TOM COED OPEN TEAM BECKY DAVEY SARAH HICKEY KAY LAWSON TOM BAYLISS 48:37.4 45:14.2 45:41.6 44:44.0 3:04:17.4 3:04:17.4 7:02/M 1069
10 CREEK ROAD RUNNERS COED MASTERS TEAM BILL ROSE SHANNON LENNON-EDWARDS WILLIAM FARQUHAR DAVID EDWARDS 44:06.2 49:32.4 50:02.1 44:36.3 3:08:17.2 3:08:17.2 7:11/M 1062
11 HONEY BADGER DOESN’T CARE COED OPEN TEAM SEAN SCOTT CLAIRE SCOTT BRIANNE SCOTT ELIZABETH VENTURINI 44:41.4 52:09.1 46:11.7 46:20.8 3:09:23.2 3:09:23.2 7:14/M 1025
12 MIDLIFE CRISIS MALE MASTERS TEAM DIRK SEWIGART MARK LEWISH DAVID BACA DON ROPP 45:26.6 47:36.0 47:40.3 49:32.7 3:10:15.8 3:10:15.8 7:16/M 1122
13 YHINERS COED MASTERS TEAM CAROLE FEOLE CHARLES WOERNER CAROL GIAMPIETRO FRED JALOT 49:38.6 46:08.0 48:41.1 47:25.3 3:11:53.1 3:11:53.1 7:19/M 1169
14 STEPH’S TEAM COED MASTERS TEAM LAURIE BRUNK STEPHANIE POLKUS JOE SOBIESKI STAN YOUNG 59:55.2 1:05:22.8 1:08:24.5 1:08:24.6 3:13:42.7 3:13:42.7 7:24/M 1177
15 OLD SCHOOL COED SENIORS TEAM EL GITNEY PETE GITNEY MIKE PIORKOWSKI MICK DONNELLY 48:45.0 45:42.2 49:13.3 54:46.2 3:18:26.7 3:18:26.7 7:34/M 1041
16 CRUISIN’ COUSINS FAMILY / COUPLES TEAM JUSTIN HACKLEY BRIDGET HACKLEY LAUREN PATSON JOE PATSON 40:52.0 50:14.9 57:42.8 52:43.5 3:21:33.4 3:21:33.4 7:42/M 1170
17 QUICK QUAKER QUARTET SCHOOL TEAM CARLOS CHARRIEZ DAVID GERTLER PHILIP LESHOCK CHRISTOPHER VERRY 52:14.1 53:05.0 53:38.7 43:47.1 3:22:45.0 3:22:45.0 7:44/M 1158
18 RED HOT MAMAS FEMALE OPEN TEAM ANDREA GRIFFITH MEGAN COLEMAN DAWN CONLEY JENNIFER CALLAGHAN 50:11.4 53:43.0 52:54.3 49:26.0 3:26:15.0 3:26:15.0 7:52/M 1047
19 THE PHIDS MALE OPEN TEAM JOSPEH ROGERS EMMET HENNESSY JEREMY HILDAGO LUCAS SERGE 50:24.5 50:06.9 51:52.8 56:54.8 3:29:19.2 3:29:19.2 7:59/M 1160
20 OUR WIVES MADE US DO IT AGAIN FAMILY / COUPLES TEAM DAVID HALL ROBBY ALVAREZ KATHY NGUYEN JENNIFER HALL 50:35.1 53:20.7 53:51.4 52:37.8 3:30:25.1 3:30:25.1 8:02/M 1031
21 REBEL TEMPO REBEL RUNNERS CLAIRE NEILAN KELLY JONES-REPH LORRI FENCER RICH SZYMANSKI 52:10.5 52:19.2 56:07.1 50:41.7 3:31:18.6 3:31:18.6 8:04/M 1112
22 THE MUDDERS FEMALE MASTERS TEAM PATRICIA ADDIS-HUDSON KIM LEE JOSIE DEMAREO SHELLEY HILL 46:33.7 52:45.1 58:33.3 53:29.5 3:31:21.7 3:31:21.7 8:04/M 1127
23 WILLIAM E. PROUDFORD SICKLE CELL FUND FUNDRAISING TEAM JOHN ZEBERKIEWICZ ROBERT BURNS ROBERT MADDOX NATHANIEL STUHLMILLER 45:28.3 48:00.4 57:55.6 1:00:20.0 3:31:44.3 3:31:44.3 8:05/M 1045
24 RUM RUNNERS MALE MASTERS TEAM NATHAN DEPORTE MIKE FORWOOD JOHN MCCLUNG CHRIS MARADIE 58:20.8 1:01:17.7 1:09:00.1 55:22.5 3:31:45.6 3:31:45.6 8:05/M 1088
25 RUN JIMMY RUN! COED OPEN TEAM JEREMY HOFFMAN GRETCHEN HUYLER MARTIN RAFFO JAMES CONLAN 38:16.6 1:01:04.9 57:48.3 54:57.0 3:32:06.9 3:32:06.9 8:06/M 1054
26 SNEAKS ON FIRE MALE OPEN TEAM ANDREW BRETT MICHAEL SCARPITTI KYLE CHAPPELL PATRICK SCARPITTI 49:25.2 1:01:09.7 53:52.1 49:31.3 3:33:58.4 3:33:58.4 8:10/M 1156
27 2 IBANKERS, A DOC, & A COP COED MASTERS TEAM MEAGAN NACE JASON NACE ANDREA JANVIER MICKEY JANVIER 51:11.8 51:07.6 57:58.0 53:49.7 3:34:07.3 3:34:07.3 8:10/M 1014
28 FIRST TIME 4SOME COED OPEN TEAM MEGAN BEATSON LISA BEATSON TIM HORNYAK JEREMY SMITH 53:59.4 58:50.0 51:53.0 49:27.9 3:34:10.5 3:34:10.5 8:10/M 1131
29 REBEL TAPER REBEL RUNNERS MARK CZERWINSKI JIM BRAY KURT HENDRICKSON SHERRI HERRMANN 1:00:11.4 55:44.5 48:59.3 49:32.8 3:34:28.2 3:34:28.2 8:11/M 1113
30 TEAM LIQUIDE MALE OPEN TEAM CHRIS JACKSON GUILLAUME HUSSON BASTIEN LEFEVRE IVAN PAJOLLI 57:08.2 1:00:18.4 52:40.0 44:58.9 3:35:05.7 3:35:05.7 8:13/M 1162
31 LOVENSHEIMER FAMILY / COUPLES TEAM JACK HOROWITZ KELLY HOROWITZ KRISTEN STUMP KATHRYN MAGARGAL 1:01:48.3 55:11.1 46:26.7 52:16.6 3:35:42.8 3:35:42.8 8:14/M 1105
32 SLEEPING WITH THE ENEMY COED OPEN TEAM ROB BLEFIORE MANDY GILLIN MELISSA KRASULJA KELLY WESTCOTT 58:46.1 1:01:02.8 1:14:08.0 22:20.5 3:36:17.6 3:36:17.6 8:15/M 1002
33 QVC TEAM 3 QVC RELAY TEAM WENDY MASTRIPOLITO GARY PERKINS JOHN COWAN RON JOBSON 57:51.8 57:45.2 51:37.5 49:12.6 3:36:27.2 3:36:27.2 8:16/M 1072
34 TEAM PRINCESS FEMALE OPEN TEAM LAUREN MEDEIROS LIZ OLIVER JOYCE MEDEIROS SARA PERALTA 1:08:10.0 1:05:57.7 1:19:03.2 1:06:37.1 3:37:03.3 3:37:03.3 8:17/M 1084
35 SOFA KING SWEATY MALE OPEN TEAM ANDREW WILLIAMS TYLER WILLIAMS STEVE LEHMAN SHANNON SIMONS 57:38.8 51:50.9 54:48.9 52:51.6 3:37:10.4 3:37:10.4 8:17/M 1033
36 TEAM LIEUTENANT MALE OPEN TEAM JASON ATALIAN MICHAEL PAOLI NELLO PAOLI PAUL ANTONIO 53:30.9 56:28.0 57:44.3 50:03.0 3:37:46.4 3:37:46.4 8:19/M 1057
37 REBEL RECOVER RUN REBEL RUNNERS ANDREA LADANY JORDAN FRIDMAN LORI CULNANE MISTY WHITE 1:02:01.6 53:56.3 47:29.8 55:37.8 3:39:05.6 3:39:05.6 8:22/M 1111
38 BEAUTIES AND THE BEAST COED OPEN TEAM JESSICA SPROUT WENDY WILLIAMS EVAN LAMBERT STEVEN HENDERSON 54:45.9 1:10:42.3 44:51.2 49:14.6 3:39:34.1 3:39:34.1 8:23/M 1051
39 RUNNING RHINOS REBEL RUNNERS BEN MACPHERSON STAN LITWA KALEIGH MACPHERSON DAVE FERGUSON 49:40.1 59:48.1 1:00:37.5 50:12.0 3:40:18.0 3:40:18.0 8:25/M 1139
40 QVC TEAM 4 QVC RELAY TEAM VALERIE ZINK JIM LOCKWOOD ANNE SCHWARTZ ERIN O’CONNOR 1:14:01.7 1:05:24.2 1:11:40.6 48:45.7 4:19:52.4 3:41:13.1 8:27/M 1073
41 OLD MEN WITH STAMINA MALE OPEN TEAM PAT WALTERS JEFF EISENBERG COREY SHUBRA JON SESTAK 51:49.1 55:41.0 52:18.7 1:01:58.7 3:41:47.6 3:41:47.6 8:28/M 1063
42 SMELLY SNEAKERS COED OPEN TEAM MARK BRAINARD SAMANTHA COLLADAY EMILY RYAN LAURA BIANCO 51:00.0 1:01:00.0 59:00.0 51:00.0 3:42:00.0 3:42:00.0 8:28/M 1173
43 XTREME COED OPEN TEAM RYAN FREDERICK RACHEL STEWARD KATY DYKE JASON WEBB 45:06.3 1:05:16.9 1:05:46.5 46:59.8 3:43:09.7 3:43:09.7 8:31/M 1102
44 FSMA TEAM CHESLOCK #1 FAMILIES OF SMA TEAM JOHN CHESLOCK SARAH SHARP DEAN HOLDEN KIM HOLDEN 50:57.4 56:38.2 50:11.7 1:05:27.1 3:43:14.6 3:43:14.6 8:31/M 1032
45 4EVER RUN COED MASTERS TEAM VIC MICKLASAVAGE MELISSA LEONHARDT AMY STRATTON JOHN CARLSON 55:35.7 1:04:43.4 52:55.6 50:19.8 3:43:34.6 3:43:34.6 8:32/M 1038
46 THE STAGGLERS COED OPEN TEAM RALPH MURRAY JOHN DAVID SMALLWOOD JESSICA SMALLWOOD STEPHANIE LEWIS 59:46.3 1:06:03.9 1:03:42.4 35:03.7 3:44:36.5 3:44:36.5 8:34/M 1144
47 ELEPHANTS BY A NOSE REBEL RUNNERS LAUREN HALLINAN DANA COOKE CHRIS ORLANDO GENE CHEN 59:23.0 55:38.7 1:02:25.3 51:59.5 3:45:03.9 3:45:03.9 8:35/M 1093
48 FAST AND FABULOUS FEMALE OPEN TEAM AMANDA HAY SUSANNE HANDLING TRUDY MONAGLE KIM GREEN 49:50.8 53:19.3 1:00:17.2 1:02:28.4 3:45:55.8 3:45:55.8 8:37/M 1108
49 BAD TO THE BONE, CURE FOP FUNDRAISING TEAM JENNA HENKE WENDY HENKE KEVIN HENKE JARED HENKE 53:58.0 59:14.0 54:07.7 59:24.9 3:46:44.7 3:46:44.7 8:39/M 1028
50 QVC TEAM 5 QVC RELAY TEAM MITCH LAWN SARA RIGGIO JENNA TOMEVI RACHEL PERKINS 59:11.7 1:08:20.6 58:40.1 1:00:46.2 3:46:47.0 3:46:47.0 8:39/M 1074
51 THE BLONDES FAMILY / COUPLES TEAM ANN BROWN KERRI ROBERTS JOSEPH ROBERTS ROBERT MUNIZ 1:02:00.9 1:02:03.7 52:58.3 50:03.0 3:47:06.0 3:47:06.0 8:40/M 1121
52 LOEB VILDT! COED MASTERS TEAM CHRISTINE SCHULTZ DAVE SCHULTZ FREDERICK BROEDSGAARD VINCE MCINTOSH 57:14.7 45:31.4 1:04:35.8 57:41.8 3:47:16.2 3:47:16.2 8:40/M 1092
53 THE FOURFATHERS MALE MASTERS TEAM RICH HIGGINS JERRY FICKES JOHN HEMPHILL RAY JACKSON 52:34.7 52:57.0 1:01:53.5 59:59.2 3:47:24.5 3:47:24.5 8:41/M 1007
54 THE MORANIMALS FAMILY / COUPLES TEAM KIM MORAN KEVIN MORAN VALERIE MORAN SCOTT MORAN 54:11.5 59:52.1 1:06:59.9 46:35.3 3:47:38.9 3:47:38.9 8:41/M 1159
55 AVERAGE JOES COED OPEN TEAM DOUGLAS KOOK EMILY KOOK MARK MILLER LIZZY ALLEN 48:44.2 1:03:53.3 55:50.7 59:52.6 3:48:20.9 3:48:20.9 8:43/M 1119
56 FSMA TEAM CHESLOCK #3 FAMILIES OF SMA TEAM MATT WINELAND ALYSSA SWEENEY ROBBIE BUGOYNE VINCE SPIEZIO 53:53.6 52:04.2 1:02:00.3 1:00:34.8 3:48:33.0 3:48:33.0 8:43/M 1067
57 BROAD STREET BABES COED MASTERS TEAM KIM RIZZO GRETEL HUBER BRIAN ROBERTSON REBECCA ROBERTSON 53:35.1 1:08:56.0 1:03:34.2 43:15.8 3:49:21.3 3:49:21.3 8:45/M 1005
58 NECK & ECK GIRAFFES REBEL RUNNERS JESSICA DONNELLY JOE PETRACCO KIM DOHERTY CARISSA GIANNONE 48:28.6 1:00:30.7 1:16:00.2 1:07:19.3 3:49:26.6 3:49:26.6 8:45/M 1094
59 SKIRTCHASERS COED OPEN TEAM LORI BELFIORE TOM GILLIN LEE KRASULJA JOE WESTCOTT 1:04:56.0 57:54.9 55:49.8 50:50.6 3:49:31.4 3:49:31.4 8:46/M 1003
60 FOUR – TO – GO – CROSSFIT COED MASTERS TEAM ROBERT RUGGIO ANTHONY RUGGIO MEREDITH COHEN BILL RHODUNDA 45:22.8 1:15:38.4 1:05:28.7 44:59.4 3:51:29.5 3:51:29.5 8:50/M 1145
61 FLEID FISCH COED OPEN TEAM AMY LEIDA PETER LEIDA MIKE FISCHER 56:53.4 1:05:33.3 57:50.0 51:57.3 3:52:14.2 3:52:14.2 8:52/M 1120
62 UNDECIDED FEMALE OPEN TEAM KELLY RUHSTALLER ELIZABETH COONEY AUDREY MERRIAM JENNIFER MERRIMAN 1:00:33.6 52:09.7 55:09.5 1:04:49.8 3:52:42.8 3:52:42.8 8:53/M 1180
63 FAWN VALLEY FLYING FOURSOME COED MASTERS TEAM GINA PSENICSKA DAVE PSENICSKA CARIN PATTERSON MIKE PATTERSON 58:34.0 1:03:04.0 55:44.7 55:34.8 3:52:57.6 3:52:57.6 8:53/M 1146
64 HEARTTHROBS COED MASTERS TEAM MARY DICKERT MARK VILLASENOR ANNIE MEOLA MATTHEW ALBERT 1:08:51.4 1:09:24.2 58:32.2 1:19:07.5 3:53:13.7 3:53:13.7 8:54/M 1086
65 BETTER THAN STEPH’S TEAM MALE MASTERS TEAM FRANKIE RISPOLI JOE CIAMPOLI STEVE REYNOLDS LARRY ANTHONY 1:01:45.2 49:46.9 1:10:50.6 51:25.7 3:53:48.5 3:53:48.5 8:55/M 1178
66 COPS AND ROBERTS COED MASTERS TEAM MARK HERRON BOB SARTORI BOB CHERRY KELLY BOWEN 56:59.8 1:00:33.9 52:28.9 1:04:01.0 3:54:03.7 3:54:03.7 8:56/M 1165
67 TOMORROW’S HEADLINES COED OPEN TEAM BEN SHEPARD BERNADETTE CLAGG KIMBERLEE FREIRCHS STEFANIE ENOS 59:33.7 1:06:02.5 1:07:52.3 53:00.3 3:54:54.8 3:54:54.8 8:58/M 1082
68 BUNS ON THE RUN COED OPEN TEAM ANDREW BARNES LISA SMAGALA ANDREA ENGLISH LESTER HITCH 58:47.6 1:00:28.2 58:21.6 57:31.2 3:55:08.7 3:55:08.7 8:58/M 1106
69 BALL AND CHAIN FAMILY / COUPLES TEAM TORY CURTIS KERRY WELSH MATTHEW CURTIS RYAN WELSH 56:02.8 1:02:54.6 1:07:11.0 49:06.7 3:55:15.2 3:55:15.2 8:59/M 1004
70 SO U C Y WE RUN WITH KATHY FAMILY / COUPLES TEAM KATHY HANLEY IRENE SOUCY ELIZABETH SOUCY ANTHONY SOUCY 52:45.0 52:33.9 1:01:27.9 1:08:35.9 3:55:22.9 3:55:22.9 8:59/M 1116
71 ASPA – MILDLY SEDATED CORPORATE TEAM ALICE ROSS-BIDDLE LINDA OLIVERE JENNIFER ONKEN ERIN SPADEA 58:14.1 56:31.9 56:22.8 1:04:31.0 3:55:39.9 3:55:39.9 9:00/M 1143
72 REBEL STRIDERS REBEL RUNNERS RYAN PIERKOWSKI STEPHANIE MILLER GAIL BLEACHER RACHEL BLEACHER 1:01:37.7 56:02.3 59:39.5 58:52.9 3:56:12.5 3:56:12.5 9:01/M 1110
73 TONY’S TROOPERS SCHOOL TEAM AMBER READER LEAH BERRICK LILLIAN FENDELL RYAN WALTZ 52:51.6 1:07:02.0 1:03:48.9 53:29.3 3:57:11.9 3:57:11.9 9:03/M 1021
74 SALEM OPS 3 PSEG NUCEAR TEAM SUSAN CAHILL FRANKIE PIMENTEL JOHANNA KOSHLAND CHRISSY LAPOLOMENTO 1:11:41.9 1:37:12.0 1:33:13.4 53:39.6 3:57:12.0 3:57:12.0 9:03/M 1080
75 THE HEADRUSH COED OPEN TEAM ADAM THOMAS STEFANIE THOMAS CHRIS RESLER KATIE BARTLING 56:04.3 1:00:36.9 48:45.9 1:12:11.8 3:57:39.0 3:57:39.0 9:04/M 1174
76 TEAM PETTINARO CORPORATE TEAM ROB STENTA KIMBERLY MARKLE SALLY PRENDERGAST MARK HITCHCOCK 56:37.2 1:01:58.1 1:05:51.2 53:40.5 3:58:07.2 3:58:07.2 9:05/M 1126
77 FOUR FOR FINISHING COED SENIORS TEAM TERRY PIERSE MARK HOLLIDAY LYN DUGGER JOE MCCLORY 47:57.8 56:05.3 1:03:56.3 1:10:28.6 3:58:28.0 3:58:28.0 9:06/M 1104
78 TAG TEAM COED OPEN TEAM NIKOLINA NOVAKOVIC SANDRA GRAVINESE SHANNON DAUPHIN MATTHEW DAUPHIN 3:08:45.5 50:06.8 3:58:52.4 3:58:52.4 9:07/M 1010
79 RUNNING FOR ML COED OPEN TEAM GINA WAY TRIPP WAY 58:50.6 1:00:05.9 1:00:27.3 59:33.7 3:58:57.7 3:58:57.7 9:07/M 1020
80 SHAKE AND JAKE SCHOOL TEAM JAKE ZEBLEY JILL LAWSON ROBIN JADICK RHONDA PARSONS 55:01.8 1:00:13.1 1:03:29.8 1:00:28.6 3:59:13.5 3:59:13.5 9:08/M 1064
81 LADY ROADRUNNERS BLACK GIRLS RUN! DESTINI WHITE JESSICA GIBSON NY’CHELLE SUGGS TANISHIA DREW 58:25.9 1:03:42.0 1:03:29.1 54:24.2 4:00:01.3 4:00:01.3 9:10/M 1011
82 GO FORTH WHILE WE DRINK BEERS COED OPEN TEAM KELLY FOX ANDREW FOX 58:48.6 56:58.4 1:08:29.3 55:51.9 4:00:08.3 4:00:08.3 9:10/M 1128
83 THE BANCROFT VILLAGE PEOPLE FAMILY / COUPLES TEAM LISA MARTIN ANDREW MARTIN SCOTT LEONHARDT ANNE LEONHARDT 1:47:32.0 1:00:41.8 1:12:00.2 4:00:14.1 4:00:14.1 9:10/M 1134
84 KICKIN ASPHALT COED OPEN TEAM CINDY MCMAHON KRISTINE HUFF KIM WINGO GREG HUFF 1:15:36.9 55:21.8 1:00:03.8 49:43.8 4:00:46.4 4:00:46.4 9:11/M 1022
85 GALLOPING GAZELLES REBEL RUNNERS GRACE SHELLER JILLYN KWIATKOWSKI JENNIFER MASAYKO MICHAEL HALLINAN 35:30.4 48:01.2 43:33.1 35:23.1 4:00:48.4 4:00:48.4 9:11/M 1090
86 CABOOLZED EXPRESS COED MASTERS TEAM EILEEN NOEL TRACY MCMULLEN KEITH BAYNES WES HENDERSON 55:40.8 1:10:13.7 1:04:34.5 50:39.5 4:01:08.7 4:01:08.7 9:12/M 1053
87 STOP THE BUS BARCLAYS TEAM KEITH WALCH MATT MURPHY JAMES OLIPHANT MIKE NOONAN 59:26.5 49:26.0 1:17:30.4 55:24.8 4:01:47.9 4:01:47.9 9:14/M 1137
88 B-G Y #2 / “AGE BEFORE BEAUTY” YMCA – HAC CHALLENGE LORI WALDEE-WARDEN KATHY HEATH DIANE ARGO GIA FORD 59:12.2 1:05:03.1 1:01:51.9 55:57.8 4:02:05.2 4:02:05.2 9:14/M 1147
89 TOXIC LEMONADE SHOOTERS COED OPEN TEAM VALERIE CONWAY CLARE MCGRORY MATT SPENCER STEPHANIE BARNES 1:06:07.0 1:06:21.5 55:27.9 54:08.9 4:02:05.5 4:02:05.5 9:14/M 1161
90 CEREAL KILLERS FAMILY / COUPLES TEAM NICK CHADICK ERICA CHADICK NATALIE CHADICK NICK CHADICK 48:47.9 1:09:07.7 1:11:16.9 53:13.7 4:02:26.3 4:02:26.3 9:15/M 1129
91 3 MEN AND A LADY FAMILY / COUPLES TEAM BRANDON GREGG RYAN CONINE JIM WEIR VINCE DENISIO 1:01:13.7 59:52.7 1:04:01.2 57:19.5 4:02:27.2 4:02:27.2 9:15/M 1043
92 SISTER RUNNERS FEMALE OPEN TEAM STEPHANIE MYRICK KRISTEN NANNAS ALANNA PEET LAUREN SPRATT 1:03:38.5 1:04:20.8 1:00:08.3 54:32.4 4:02:40.2 4:02:40.2 9:16/M 1066
93 MARSHALL MANIACS SCHOOL TEAM LAURA BERGER ERIN DUBOIS SUSAN LAKE PAULA WOOLFOLK 54:05.2 59:46.3 1:02:04.6 1:07:01.4 4:02:57.7 4:02:57.7 9:16/M 1030
94 HAC (4P) TEAM 1 YMCA – HAC CHALLENGE CANDYCE HUBLEIN-PIZZALA ELIZABETH DEFELICE LINDA MULVIHILL ANDREA BRADLEY 1:04:54.4 59:47.3 1:02:13.4 56:24.8 4:03:20.0 4:03:20.0 9:17/M 1026
95 SHAKE N BAKE FAMILY / COUPLES TEAM STEPHEN RAMICK MEGHAN RAMICK JENNIFER DUPONT TRAVIS DIJOSEPH 1:02:59.8 58:54.3 1:08:17.8 53:08.2 4:03:20.2 4:03:20.2 9:17/M 1132
96 HENDERSON’S HEROES COED OPEN TEAM MELANIE GRAINGER BONNIE HENDERSON DANA HENDERSON TOM DECKER 56:18.0 1:12:00.3 1:08:45.3 46:27.0 4:03:30.8 4:03:30.8 9:18/M 1052
97 HIGHMARK DE – OPS CORPORATE TEAM SCOTT FAD KRISTINA PENROD MICHAEL STEWART JEFF LAM 1:00:35.9 1:05:00.9 1:07:45.4 57:20.8 4:03:32.2 4:03:32.2 9:18/M 1098
98 50-50 COED OPEN TEAM OLGA KORCHAGINA LAURA DANIEL JULIEN PATOU AMOGH PRABHU 57:07.9 1:03:05.8 1:07:09.0 56:24.5 4:03:47.3 4:03:47.3 9:18/M 1175
99 SILVERSIDE NURSES COED OPEN TEAM KELSEY DOUGLAS SALLY POLLARD DEBBIE SIZEMORE MICHAEL HALL 52:24.7 57:05.2 1:08:34.9 1:02:43.4 4:04:01.1 4:04:01.1 9:19/M 1089
100 BLUE HENS AND BOBCATS FEMALE OPEN TEAM AMY BARLOW MOLLY HENNESSY RENEE HETRICK CATHERINE TAYLOR 1:00:09.0 1:03:17.3 1:03:01.4 57:46.7 4:04:14.5 4:04:14.5 9:19/M 1107
101 REBEL FARTLEK REBEL RUNNERS TODD LEATHERS JOHN CULNANE LENORA WAGNER MICHELLE ANKENBRAND 1:00:10.3 1:06:09.7 1:04:16.8 53:53.3 4:04:30.3 4:04:30.3 9:20/M 1114
102 MARATHONERS OFFERING HOPE AND CURE CORPORATE TEAM AMY BRETT KELSEY LADICS BETH POTTS DAVID BIGGS 58:14.9 55:07.6 1:14:58.7 56:26.6 4:04:47.9 4:04:47.9 9:21/M 1115
103 HIGHMARK DE – BOYS OF THE 8TH FLOOR CORPORATE TEAM ANDREW BRANCATI JOHN POLLOCK ANDREW PINGHERA THOMAS DEL GENIO 1:03:02.4 1:00:54.6 1:08:48.2 52:14.6 4:04:59.9 4:04:59.9 9:21/M 1100
104 RUN HAPPY FEMALE MASTERS TEAM DEBORAH HOUSEKNECT BETH HARTERT DOROTHY LEHR JULIE GUERIN 1:00:13.0 1:03:25.6 1:05:16.5 56:57.6 4:05:52.9 4:05:52.9 9:23/M 1034
105 SOLE TRAIN COED OPEN TEAM EMILY NEEDLES JAIME VALADEZ GERALD GODWIN FRANCIS GODWIN 1:16:12.4 52:30.5 54:02.8 1:03:10.4 4:05:56.3 4:05:56.3 9:23/M 1055
106 BEAUTY AND THE BEASTS COED MASTERS TEAM SCOTT KERSHAW GORDON SPEIR LAURA JEZYK JOHN AGNEW 51:05.2 1:11:06.6 59:14.9 1:04:32.8 4:05:59.7 4:05:59.7 9:23/M 1060
107 B-G Y #3 /  “JOHNNY & THE GIRLS” YMCA – HAC CHALLENGE JOHN GRASER KARY GRASER HEATHER PANCAKE KATY TORNABENE 1:05:09.1 1:06:50.9 59:49.7 54:28.4 4:06:18.3 4:06:18.3 9:24/M 1148
108 PIMP MY STRIDE COED OPEN TEAM JAMES BENCROWSKY KARA LYNCH GENA PERONTI MIKE MATTHEWS 49:33.7 59:58.1 1:25:12.6 51:38.0 4:06:22.4 4:06:22.4 9:24/M 1037
109 JUST KEEP RUNNING COED OPEN TEAM JENNIFER SOBONYA RYAN POULSEN AMANDA CARL ERIC PERSAK 51:59.2 1:06:46.3 57:01.4 41:16.3 4:06:28.9 4:06:28.9 9:24/M 1083
110 MAJIC FEMALE MASTERS TEAM MEGAN LAMB ANNIE ALLMAN CRYSTAL CROOK JULIE DE LACY 54:23.8 1:03:49.0 1:01:27.4 1:06:58.1 4:06:38.4 4:06:38.4 9:25/M 1164
111 TEAM KREIDER PSEG NUCEAR TEAM FRANK KREIDER KRISTIN KREIDER KARL KREIDER ADAM KREIDER 1:06:41.2 51:27.6 1:05:05.8 2:09:54.5 4:06:58.7 4:06:58.7 9:26/M 1075
112 PJ’S TEAM #2 FAMILIES OF SMA TEAM NICOLE KEANE PETER DESROCHES NEIL CHRISTIE MEGAN DELANEY 1:20:59.8 55:32.5 57:38.5 53:21.3 4:07:32.3 4:07:32.3 9:27/M 1185
113 JUST FELT LIKE RUNNIN’ FEMALE OPEN TEAM MELISSA ANTONUCCI MEAGHAN FRIEL KELLY DOOLING NICOLE SRADOMSKI 1:03:23.2 1:02:15.4 58:49.4 1:03:11.2 4:07:39.4 4:07:39.4 9:27/M 1118
114 WINGFOOT RUNNERS COED OPEN TEAM LIZ MALENFANT CAITIE MAXWELL DREW BATEMAN KORY WEBSTER 1:21:27.7 59:10.7 55:32.0 52:01.7 4:08:12.2 4:08:12.2 9:28/M 1058
115 LAZY DEAS COED OPEN TEAM PATRICK DEAS ANN DEAS AMANDA POMBO GARY DISTEFANO 1:04:17.3 1:05:04.2 1:04:50.8 54:28.4 4:08:40.8 4:08:40.8 9:29/M 1012
116 PJ’S TEAM #1 FAMILIES OF SMA TEAM ANDREA COLLINS CAROLINE DESROCHES ALLISON RIGHTER DALE MCKENZIE 1:10:14.1 1:01:03.7 1:03:00.0 54:43.4 4:09:01.3 4:09:01.3 9:30/M 1184
117 RUNNING FOR CHRIST COED MASTERS TEAM LARRY COAXUM KEESHA STEED GREG NICHOLSON KWAME COAXUM 52:54.5 1:02:25.5 1:03:59.6 1:10:15.1 4:09:34.9 4:09:34.9 9:32/M 1039
118 ALL IN THE FAMILY FAMILY / COUPLES TEAM LAUREN MORGAN KIMBERLY STIMMEL CHRISTINE PEDROTTY TERRI SCHLEIFER 50:56.0 1:03:37.8 1:11:46.3 1:03:39.9 4:10:00.2 4:10:00.2 9:33/M 1048
119 SCRAMBLED LEGS COED OPEN TEAM GABBIE WEST KATHLEEN SERVIS RACHAEL SIMON JON CUPRAK 59:57.8 1:02:07.1 1:08:39.0 59:34.7 4:10:18.7 4:10:18.7 9:33/M 1042
120 HIGHMARK DE – MIXED 9TH FLOOR CORPORATE TEAM KAREN SOJA MATTHEW GRAJEWSKI PEG EITL SEAN COSGROVE 1:03:02.4 1:00:54.6 1:08:48.2 52:14.6 4:10:43.1 4:10:43.1 9:34/M 1099
121 CAMP ABILITIES – GOYA ASMA FUNDRAISING TEAM STEPHEN BRADY COREY LUTRELL JUSTIN DABERKOE FRANK HUGHES 46:50.6 1:14:19.5 1:15:13.9 55:10.0 4:11:34.1 4:11:34.1 9:36/M 1142
122 AM I THERE YET? FAMILY / COUPLES TEAM KYLE SMITH TABER SMITH ANDREW SHENK TABER SMITH 1:19:03.8 58:46.8 52:57.3 1:00:57.9 4:11:45.9 4:11:45.9 9:37/M 1050
123 LEAPING LEOPARDS REBEL RUNNERS MATT LOSOSKI LOU PHILLIPS MARIE GILLESPIE C. CHEN 56:44.7 1:08:28.5 1:03:15.4 1:15:19.7 4:12:18.9 4:12:18.9 9:38/M 1095
124 THREE SOULS AND A GINGER COED OPEN TEAM CHRIS CONNELLY HEATHER ANDERSON KELLY SHEEHAN STEVE ERNST 1:03:54.1 1:01:14.8 1:00:44.0 1:06:39.6 4:12:32.7 4:12:32.7 9:38/M 1068
125 CHEETAH ON MY BACK REBEL RUNNERS NICK MURRAY JEANINE YZAGUIRRE DIANE CRAWFORD MARK VOICHECK 1:02:28.7 1:08:31.1 1:16:38.3 46:03.5 4:13:41.6 4:13:41.6 9:41/M 1138
126 QPC – GEEKS IN SNEAKS CORPORATE TEAM SARAH SCHRUM MARY LASKOWSKI ANTONIO POLLEY LINDSAY CARBONE 55:51.6 1:03:30.9 1:02:48.2 1:11:46.0 4:13:56.9 4:13:56.9 9:42/M 1152
127 TEAM F3 COED MASTERS TEAM LINDA KNORR JODI PRIES NONNIE HAWKINS-RIGG RYAN PAYUS 1:00:40.0 1:19:31.5 1:01:57.4 53:02.6 4:15:11.7 4:15:11.7 9:44/M 1103
128 PRIDES CROSSING BARCLAYS TEAM MIKE HORSTMANN MICHAEL MCCAULEY BRANDON LARGE JESUS ZAVALA 57:34.3 1:05:10.9 57:31.9 1:15:23.4 4:15:40.6 4:15:40.6 9:45/M 1133
129 RUN TO REMEMBER – JERIE’S JOGGERS FUNDRAISING TEAM LAUREN SYKOVITZ CATHERINE ZALEWSKI RYAN AUGER BRANDON CRAIGE 1:08:47.4 1:10:16.4 1:00:43.5 56:12.7 4:16:00.1 4:16:00.1 9:46/M 1065
130 HAC (4P) TEAM 2 YMCA – HAC CHALLENGE CHERYL SIMPSON KRISTIN MILBY BETH KOSINSKI RANDY MILBY 1:16:34.4 1:00:26.2 1:05:51.0 56:09.6 4:19:01.2 4:19:01.2 9:53/M 1027
131 I THOUGHT THE RACE WAS NEXT WEEK MALE OPEN TEAM RAYMOND BANKS GEORGE STROUD MIKE ALEXANDER DAVE STANT 1:17:17.8 1:07:11.8 58:04.9 56:28.4 4:19:03.0 4:19:03.0 9:53/M 1024
132 CAMP ABILITIES – GOLD FUNDRAISING TEAM BRETT MCCOY NICOLE MYERS JESSICA MEST JAKE GABLER 1:07:09.5 1:15:01.7 1:04:36.7 52:51.7 4:19:39.7 4:19:39.7 9:55/M 1141
133 3 GIRLS AND A BRETT COED OPEN TEAM ASHLEY COYLE NICOLE BURRIS KATIE KUCHERUCK BRETT MCNEAL 55:28.9 1:21:37.2 1:08:17.9 54:16.4 4:19:40.5 4:19:40.5 9:55/M 1035
134 SALEM OPS 2 PSEG NUCEAR TEAM COLE CAHILL RICK BUSHIE AJ STARLING III ILIAS PLAKAKIS 1:05:56.6 58:06.7 59:37.1 53:31.5 4:19:49.9 4:19:49.9 9:55/M 1079
135 NADS FEMALE OPEN TEAM HELEN YEH JILL PEDDRICK HILDA RAMIREZ MARIA PIZANO 57:18.9 1:19:08.1 1:08:25.7 55:59.4 4:20:52.3 4:20:52.3 9:57/M 1016
136 HOT ON THE TRAIL FEMALE OPEN TEAM LIDIA DONOVAN AMYE MCDEARMON ANITA ZUMWALT EMILY MCMILLAN 59:14.2 1:02:04.2 1:13:20.5 1:07:17.3 4:21:56.4 4:21:56.4 10:00/M 1117
137 TEAM JANK FEMALE OPEN TEAM JAMIE COUNARD AMANDA BROWN NICOLE DIGIACOMO KIM RYAN 57:40.4 1:10:55.4 1:08:30.4 1:07:25.7 4:23:48.4 4:23:48.4 10:04/M 1096
138 HIGHMARK DE – GIRLS OF THE 8TH FLOOR CORPORATE TEAM RENATA MANNING JENNIFER WARD SUE DAHMS TINA BOGIA 54:04.2 56:50.3 1:11:10.0 1:01:27.7 4:24:32.0 4:24:32.0 10:06/M 1097
139 READING & SONS MALE MASTERS TEAM CHRIS READING KEN READING RICH READING STEVE READING 56:41.0 54:06.5 1:08:09.0 1:25:40.9 4:24:37.6 4:24:37.6 10:06/M 1017
140 BABY LANEY FAMILY / COUPLES TEAM MICHELLE WEIR KATHRYN GREGG CATHERINE ANZALONE CHRISSY WEIR 1:11:51.6 1:09:15.3 1:05:29.1 58:27.6 4:25:03.7 4:25:03.7 10:07/M 1029
141 JIMMY V’S FLYING RACERS COED MASTERS TEAM JOSIE ALBERT PHIL YOUNG PETE ROMANO NIKKI ROMANO 1:10:42.2 1:06:39.4 1:08:06.8 59:55.9 4:25:24.5 4:25:24.5 10:08/M 1018
142 SALEM OPS 1 PSEG NUCEAR TEAM JEN LUTEK MATT LUTEK BRIAN BONNER JENNIFER BONNER 1:05:56.4 1:18:48.0 56:51.6 58:13.8 4:25:46.0 4:25:46.0 10:09/M 1078
143 REBEL 4RUNNERS REBEL RUNNERS DENISE BOYLE ANGIE FARMER MERIAM KROUT LINDA UNIATOWSKI 55:31.5 1:13:50.9 1:08:21.3 1:08:28.9 4:26:12.8 4:26:12.8 10:10/M 1109
144 HSBC TEAM – RUN FOR FUN CORPORATE TEAM ANDREE GALINDO RAVI POLU TREVOR PHILLIP MATT NARDO 51:53.1 1:06:57.2 1:15:11.2 1:12:13.2 4:26:14.9 4:26:14.9 10:10/M 1151
145 DDRC – 4P TEAM 1 COED OPEN TEAM NUPAR PARIKH BHAVNISH PARIKH BHAVESH SHAH ALPA PARIKH 1:00:23.9 1:06:14.3 1:12:50.5 1:07:23.4 4:26:52.2 4:26:52.2 10:11/M 1124
146 TEAM HV FUN FAMILY / COUPLES TEAM ADITYA VISHWANATHAN VASANTHI IYER BRENDA ROACH KRISTINE BLAKELY 1:05:45.5 1:15:10.4 1:03:00.7 1:03:39.3 4:27:36.0 4:27:36.0 10:13/M 1019
147 TEAM ETTA FEMALE OPEN TEAM ERICA DEMPSEY TARA POWELL TARA PUITZ AMANDA HENGEL 1:11:26.9 1:08:00.6 56:17.0 1:13:24.1 4:29:08.8 4:29:08.8 10:16/M 1044
148 MOTHERS DAY MADNESS FEMALE MASTERS TEAM JANET CARUCCIO CHRISTINA DOUGHTY BETH DRYDEN KIM ZIEMBA 1:05:04.6 1:02:57.3 1:14:02.1 1:07:39.5 4:29:43.6 4:29:43.6 10:18/M 1176
149 R U READY 2 BREAK IT DOWN? MALE OPEN TEAM DAVE WATLINGTON ROB ALLEN RAY DUDKEWITZ BART ELLIS 56:20.9 1:22:56.6 54:47.5 1:16:07.2 4:30:12.4 4:30:12.4 10:19/M 1136
150 QVC TEAM 2 QVC RELAY TEAM JULIE GLAVIN MEGAN MILLER REBECCA SCHIFFER BECKY SHALLOW 47:32.0 1:10:38.2 2:32:06.5 4:30:16.9 4:30:16.9 10:19/M 1071
151 CHEETAH DIVAS BLACK GIRLS RUN! LAWHAN BLACKETT DAVIDA BAKER ANISSA BROWN MARSHA ROGERS 1:13:03.8 54:15.6 1:10:15.2 1:12:59.3 4:30:34.0 4:30:34.0 10:20/M 1049
152 DDRC – 4P TEAM 2 COED OPEN TEAM TRUPTI SHETH ANAR MODI ANURAG SINGH PRASAD KANCHANA 1:11:51.9 58:12.5 1:14:02.8 1:08:59.1 4:33:06.5 4:33:06.5 10:25/M 1125
153 A.S.K. JEFF COED OPEN TEAM AMY HECKERT STACEY ROMINSKI JEFF SIMPSON KATE SIMPSON 1:06:43.6 1:22:30.5 1:10:31.9 55:26.4 4:35:12.5 4:35:12.5 10:30/M 1166
154 3LEGGEDOG FEMALE MASTERS TEAM KAREN MCCLUNG CINDY MULLOY NAOMI STANDING 47:56.3 57:20.2 54:51.9 51:36.9 4:35:55.5 4:35:55.5 10:32/M 1087
155 CAMP ABILITIES – BLUE FUNDRAISING TEAM NICOLE OBER CHARLIE HAINES LEIGH PESKO ALLY LIVELSBERGER 1:07:10.8 1:15:02.5 1:04:34.8 1:11:06.8 4:37:55.0 4:37:55.0 10:36/M 1140
156 3 MEN AND A LITTLE LADY COED MASTERS TEAM PATRICK MESA KIM MESA STUART SMITH BILL NOTTINGHAM 1:07:22.2 1:20:56.4 1:03:33.5 1:06:36.0 4:38:28.3 4:38:28.3 10:38/M 1040
157 B-G Y #1 /  “RUNNING CHICKS” YMCA – HAC CHALLENGE KATLYN COFRANCISCO CLAUDIA MASTRIANA SALLY JOHNSON CHERI PEARSON 1:04:16.3 55:39.8 1:53:17.5 4:39:48.1 4:39:48.1 10:41/M 1085
158 4 BAD MOTHER RUNNERS FEMALE MASTERS TEAM BETHANY VAUGHAN KELLI ROY AMY SHOCKLEY VALERI KONOSKI 1:06:43.8 1:02:13.3 1:03:34.3 1:27:58.3 4:40:29.8 4:40:29.8 10:42/M 1167
159 HSBC TEAM – PACERS CORPORATE TEAM JAMIE WORKMAN JARED SMITH CHRIS BOND JAMES WILLIAMS 1:04:10.6 1:05:03.8 1:39:13.2 53:14.1 4:41:41.9 4:41:41.9 10:45/M 1149
160 J&C COED MASTERS TEAM DAVID CRUMPLAR LIZ LEWIS SUZIE WHAM TOM CRUMPLER 1:11:42.5 1:09:35.4 1:24:41.6 56:28.3 4:42:27.9 4:42:27.9 10:47/M 1059
161 THE PLONKERS FEMALE OPEN TEAM TAYLOR MILLER KATIE SAYA LAURA VOLTZ CRYSTAL BOUCHARD 1:21:44.6 1:04:56.6 1:25:02.5 52:06.3 4:43:50.1 4:43:50.1 10:50/M 1171
162 FARMING WITH DYNAMITE COED OPEN TEAM CHRIS JOHNSON MICHELLE JOHNSON KEITH JOHNSON ROGER DAVIS 1:00:52.1 31:15.0 1:16:54.5 1:54:56.4 4:43:58.1 4:43:58.1 10:50/M 1163
163 SCULL DUGGERY PSEG NUCEAR TEAM OLIVIA SCULL MELANIE SCULL JONATHAN SCULL JEREMY SCULL 1:03:11.8 1:07:10.3 1:07:22.6 1:08:01.1 4:43:58.7 4:43:58.7 10:50/M 1077
164 LATERS, BABY” FEMALE OPEN TEAM JENNIFER SCARPITTI MILINDA ATALLIAN STACEY PAOLI CHRISTINE PAOLI 1:10:36.3 1:02:09.6 1:24:41.8 1:06:36.5 4:44:04.4 4:44:04.4 10:51/M 1046
165 RAINBOW SPRINKLES SCHOOL TEAM SARAH SPRINKLE MORGAN SPRINKLE KRISTEN SPRINKLE RAINBOW SHAW-GIAQUINTO 1:03:37.7 1:20:32.0 1:14:02.2 1:08:14.2 4:46:26.3 4:46:26.3 10:56/M 1015
166 BLUE STREAKS COED OPEN TEAM SHREYA THIRUMALAI MURALI RAMANUJAM SUBHA THIRUMALI KAILASAM SANKARA 1:11:16.4 1:14:14.1 1:21:18.9 1:00:50.3 4:47:39.9 4:47:39.9 10:59/M 1157
167 MIDTOWN MISFITS COED MASTERS TEAM GARY SOULSMAN KATE BAYARD JEN JAQUETH KRISTA SHEVLIN 1:19:39.3 1:11:20.4 1:00:58.2 1:16:24.1 4:48:22.1 4:48:22.1 11:00/M 1172
168 TEAM JONES FAMILY / COUPLES TEAM MICHAEL JONES KEARLINE JONES ANDREW JONES DENNA JONES 36:03.6 38:07.3 1:33:31.6 2:01:51.6 4:49:34.2 4:49:34.2 11:03/M 1013
169 QVC TEAM 1 QVC RELAY TEAM CRYSTAL COREY MAGGIE WEBB KRISTEN WAGNER MARIE LAWRENCE 1:11:58.3 1:17:10.0 1:08:48.0 1:14:04.8 4:52:01.2 4:52:01.2 11:09/M 1070
170 BANKING ON A PRAYER BARCLAYS TEAM TAMMIE GOLLA JOELLE CUTRONA-BUZZARD HOLLY WOLF NIKI SERRAVALLE 1:11:38.8 1:11:32.0 1:15:28.7 1:15:28.8 4:54:08.3 4:54:08.3 11:13/M 1182
171 TEACHERS IN SNEAKERS FEMALE OPEN TEAM KATIE GUTOWSKI JAMIE LAPSLEY KIRSTIN SWANK KRISTEN LEIDA 1:02:25.5 1:14:08.8 1:05:12.9 1:32:32.4 4:54:19.8 4:54:19.8 11:14/M 1179
172 CHOFE COED MASTERS TEAM AKSHAYA RAMAN VICTORIA HUSAIN LAUREN HUSAIN ROSAIRO VALLEJO-HUSAIN 1:30:57.1 1:30:57.1 58:00.0 58:00.0 4:57:54.2 11:22/M 1183
173 HSBC TEAM – INNER TRACKERS CORPORATE TEAM ANITA JOHNNIE JOHN ALESSANDRINI LISA STEPHEN LEONARDO BARBOSA 1:18:50.2 1:13:03.9 1:14:55.7 1:14:57.0 5:01:46.8 5:01:46.8 11:31/M 1150
174 CHARLIE’S ANGELS + CHARLIE COED OPEN TEAM CACIA BATTS THERESA BROWN-EDWARDS MISSY HOUGHTON BRANDON SUBACH 1:14:22.6 1:28:53.2 1:19:51.5 1:08:41.3 5:11:48.7 5:11:48.7 11:54/M 1154
175 ASHER’S ASSASSINS PSEG NUCEAR TEAM RENEE ASHER ANDREW SCHWARTS RACHEAL EATON NICOLE GELESH 1:03:11.5 1:07:10.7 1:07:15.7 1:26:20.6 5:13:09.2 5:13:09.2 11:57/M 1076
176 SALEM OPS 4 PSEG NUCEAR TEAM BEVERLY WILLIAMS PAUL WILLIAMS KEVANNE WILLIAMS KEN MOORE 54:32.2 1:00:42.5 1:00:26.1 59:13.9 5:15:47.1 5:15:47.1 12:03/M 1081
177 YOUNG AT HEART – CHOFE COED SENIORS TEAM CHITRA VAIDY LAKSHMI GOVINDAN TOM GOVINDAN PRAKASH VAIDY 1:08:31.4 1:22:52.7 1:25:19.1 1:20:31.9 5:17:15.2 5:17:15.2 12:07/M 1123
178 WE GOT THE RUNS FEMALE OPEN TEAM ALICIA GILBERT CATHERINE CORRADIN ANGELA ROSS KENDRA CONSTANCE 57:58.4 1:25:51.4 50:12.8 4:30:00:0 10:18/M 1168
179 49:37.3 1:06:11.6 57:25.0 53:33.0 3:41:13.1 3:41:13.1 8:27/M 1073
SLOW TROTTERS FEMALE OPEN TEAM LORI BALDWIN 1008
POKEY PETES FEMALE OPEN TEAM DUSTY JOHNSON 1009
TEAM CHAOS FAMILY / COUPLES TEAM MIKE TONER MATT TONER SEAN TONER TYLER WARD 1036
BETHEL HARDCORE MALE OPEN TEAM WILLIAM STAHLER III KEVIN ZINK ZACK DAVIS DARREN OLSON 1056
TEMPO VARIANT SISTAHS FEMALE MASTERS TEAM LEIGH CATTERTON PAM SMITH SUSAN DEWITT STEVE CATTERTON 1101
BALLS FEMALE OPEN TEAM MARY CURCIO SYDNEY BADEL CORRINE CURCIO NANCY BADEL 1135
THE MAMAS AND THE PAPAS COED OPEN TEAM LARA WOLF REBECCA BAIRD ANDREW COHEN CHRISTOPHER BAIRD 1155