9th Annual – 2012 Delaware 4 Person Relay Marathon – Wilmington, Delaware – May 13, 2012 – 184 Finishing Teams & 31 8P Finishing Teams

RUNNER1 RUNNER2 RUNNER3 RUNNER4 ID Runner 1 R1 Pace Runner 2 R2 Pace Runner 3 R3 Pace Runner 4 R4 Pace Chip Time Total Pace
OVERALL RELAY – WINNERS
1 NEW BALANCE RACING TEAM 1 CORPORATE JOSH LOREN PATRICK BOETTCHER MICHAEL LOSAPIO MARK HANNAGAN 1001 36:36.2 5:35 38:00.3 5:48 37:53.6 5:47 38:04.1 5:49 2:30:34.4 5:45/M
CORPORATE TEAM- WINNERS
13 ATHLETE’S FOOT (CHRISTIANA CARE) CORPORATE JANE MOORE ANDREA READ MIKE KOSTAL DAMIAN ANDRISANI 1046 46:09.0 7:03 52:12.4 7:58 50:54.1 7:46 51:16.7 7:50 3:20:32.4 7:39/M
MALE OPEN TEAM- WINNERS
2 MAC ATTACK MALE OPEN GEOFFREY HEATH JAMES PASCOE KEVIN MCLAUGHLIN JAMES TOWNSEND 1109 38:18.8 5:51 40:47.6 6:14 39:16.6 6:00 38:03.6 5:49 2:36:26.7 5:58/M
FEMALE OPEN TEAM- WINNERS
25 RED HOT MOMMAS FEMALE OPEN ANDREA GRIFFITH MEGAN COLEMAN REGINA CAFFEY JENNIFER CALLAGHAN 1029 56:06.2 8:34 55:04.1 8:24 50:21.4 7:41 50:25.9 7:42 3:31:57.7 8:05/M
COED OPEN TEAM- WINNERS
6 THE EXPENDABLES COED OPEN DANI VAN VELSOR PAT RILEY MIKE DIGENNARO PAT RILEY 1163 48:40.2 7:26 41:03.3 6:16 45:40.8 6:58 53:34.2 8:11 3:08:58.7 7:13/M
MALE MASTERS TEAM- WINNERS
3 NEW BALANCE MASTERS MALE MASTERS JAY COUGHENOUR TOM STEENKAMER TOM JERMYN ANDY SHEARER 1200 41:02.7 6:16 41:57.6 6:24 43:34.3 6:39 40:23.9 6:10 2:46:58.7 6:22/M
FEMALE MASTERS TEAM- WINNERS
11 MASTER OFFROAD RACERS FEMALE MASTERS CAROL GIAMPIETRO CAROLE FEOLE SHERI HERRMANN LISA JALOT 1052 49:05.2 7:30 51:52.8 7:55 49:17.6 7:31 46:23.8 7:05 3:16:39.6 7:30/M
COED MASTERS TEAM- WINNERS
8 CREEK ROAD RUNNERS COED MASTERS WILLIAM ROSE SHANNON LENNON-EDWARDS DAVID EDWARDS CHRIS MARTENS 1033 42:49.5 6:32 48:41.2 7:26 51:25.4 7:51 49:06.3 7:30 3:12:02.5 7:20/M

COED SENIORS TEAM- WINNERS

5 OLD SCHOOL COED SENIORS PETE GITNEY MIKE PIORKOWSKI ELEANOR GITNEY MICK DONNELLY 1043 45:02.6 6:53 49:31.3 7:34 48:35.5 7:25 44:02.0 6:43 3:07:11.6 7:09/M

FAMILY/COUPLES TEAM- WINNERS

27 OUR WIVES MADE US DO THIS FAMILY/COUPLES DAVID HALL ROBBY ALVAREZ KATHY NGUYEN JENNIFER HALL 1142 49:17.5 7:31 54:15.4 8:17 56:22.6 8:36 52:32.5 8:01 3:32:28.1 8:07/M

SCHOOL TEAM- WINNERS

18 RED LION CA SCHOOL TRAVIS COSTELLO MICHAEL COLLINS BRIANNA NAVARRO KEITH CRISPIN 1129 45:07.7 6:53 52:57.2 8:05 1:00:36.1 9:15 44:57.7 6:52 3:23:38.8 7:46/M

FUNDRAISING TEAM- WINNERS

9 THE MINISTRY OF CARING FUNDRAISING JACOB WERRETT AARON STEWART ROBERT BURNS PATRICK FLAVIN 1180 52:44.0 8:03 48:59.2 7:29 46:18.0 7:04 46:26.5 7:05 3:14:27.8 7:25/M

REBEL RUNNERS TEAM- WINNERS

4 4 REBELS 4 EVER REBEL RUNNERS LENORA WAGNER JAMES BRAY TONY CHELPATY JOHN CULNANE 1192 41:25.0 6:19 48:42.3 7:26 47:19.8 7:13 45:37.9 6:58 3:03:05.2 6:59/M

PSEG NUCLEAR TEAM- WINNERS

14 SALEM OPS #2 PSEG NUCLEAR JOHN PEACOCK JENA PEACOCK JOHN PEACOCK JR BRIAN CAHILL 1103 55:59.3 8:33 43:06.8 6:35 42:26.0 6:29 59:35.9 9:06 3:21:08.1 7:41/M

BLUE CROSS BLUE SHIELD DE TEAM- WINNERS

68 BLUE CROSS BLUE SHIELD DE – TEAM 3 BCBSDE RENATA MANNING DREW BRANCATI SCOTT FAD JEFF LAM 1136 54:31.9 8:19 1:03:59.2 9:46 56:27.2 8:37 1:02:54.7 9:36 3:57:53.1 9:05/M

BEAR GLASGOW YMCA TEAM- WINNERS

81 ONE GUY AND 3 FAST LADIES BEAR-GLASGOW YMCA LORI WALDEE-WARDEN HEATHER PANCAKE NEILL HASKIN KARY GASER 1176 59:38.8 9:06 1:00:58.5 9:18 51:01.9 7:47 1:09:34.0 10:37 4:01:13.3 9:12/M

CHRISTIANA CARE 8P TEAM- WINNERS

1 DELAWARE SPONGERS 8 PERSON RELAY TEAM BRYCE SHEPPARD CHRISTINE MACDONALD ALLISON BELL KRISTA FINNIMORE 1525 21:55.9 6:44/P 51:23.7 15:47/P 00:00.0 0:00/P 27:28.6 8:26/P 3:07:57.2 7:10/M
JANEY ROOPE WILLIAM GOSWELL BRYAN MACK WILLIAM GEIB 22:58.7 7:03/P 23:46.5 7:18/P 21:08.8 6:30/P 19:14.7 5:55/P