8th Annual – 2011 Delaware Relay Marathon – Wilmington, Delaware – May 15, 2011 – 178 Finishing 4P Teams & 17 Finishing 8P Teams

PLACE ID  TEAM_NAME CATEGORY RUNNER1 RUNNER2 RUNNER3 RUNNER4 LAPS GUN CHIP PACE  LAP 1 LAP 2 LAP 3 LAP 4
OVERALL
RELAY – WINNERS
1 2001 New Balance Racing Team CORPORATE MIKE LOSAPIO MATT CUTRONA JAY COUGHENOUR JOSH LOREN 4   2:35:28  2:35:28 5:56/M     39:15.1     38:04.0     40:56.6     37:12.8
CORPORATE
TEAM- WINNERS
11 2150 New Balance Angels CORPORATE KELLY HOROWITZ KELLY JONES  SALLY VERNON THERESA KAUFFMAN 4   3:25:56 3:25:52 7:51/M     45:35.5     56:41.3     51:38.2     52:00.6
COED
OPEN TEAM- WINNERS
12 2068 Shake and Bake COED OPEN MATT NEMCIC KEVIN SHROYER WENDY SHOWELL CHRISTEN OSIKA 4   3:26:41 3:26:23 7:53/M     51:03.1     53:02.1     55:27.4     47:08.1
FEMALE
OPEN TEAM- WINNERS
8 2143 Fast Twitch FEMALE OPEN MEG HAAS CASEY NIEMELA SANJANA LUTHER SIERRA SHEPHERD 4   3:23:51  3:23:22 7:46/M     48:21.1   1:03:05.8     47:52.3     44:32.1
MALE
OPEN TEAM- WINNERS
3 2093 Joe Knapp Striders MALE OPEN RANDY HERNDON DOUGLAS SCHNEIDER HAYDEN WOODWORTH KEVIN SCHNEIDER 4   2:54:55  2:54:47 6:40/M     42:54.6     45:13.3     45:45.0     41:02.0
COED
MASTERS TEAM- WINNERS
4 2151 TheRunningPlace COED MASTERS BILL FRAWLEY KEVIN O’BRIEN MARY FANELLI-LUND JODI O’NEILL 4   3:09:56  3:09:44 7:14/M     50:08.2     49:57.0     49:10.8     40:40.1
FEMALE
MASTERS TEAM- WINNERS
10 2017 Downstate Striders & Riders-F FEMALE MASTERS JODIE WEDEL HOLLY SCOTT ORIBEL MCFANN-MORA JEANETTE HAMMON 4   3:25:13  3:25:05 7:50/M     48:52.2     51:08.8     54:27.8     50:44.5
MALE
MASTERS TEAM- WINNERS
2 2130 MAC’s Best…Sorta MALE MASTERS JOSEPH PITTMAN  ANDREW SHEARER JEFF THOMAS  ROBERT GOODMAN 4   2:49:35  2:49:32 6:28/M     46:16.5     39:51.6     40:30.1     42:56.6
COED
SENIORS TEAM- WINNERS
22 2055 Last Call COED SENIORS JOE HICKEY VIRGINIA STICINSKI JON FLETCHER MARK BRAINARD 4   3:35:13  3:34:50 8:12/M     56:02.6     49:01.3     57:07.3     53:02.1
FAMILY/COUPLES
TEAM- WINNERS
13 2064 ZWOLAK ATTACK FAMILY/COUPLES CATHY ZWOLAK-KILIAN VICTORIA ZWOLAK-KOHL MAUREEN ZWOLAK-CHIARI VICTOR ZWOLAK 4   3:27:32  3:27:18 7:55/M     49:36.7     55:21.5     50:59.1     51:34.6
SCHOOL
TEAM- WINNERS
60 2141 Hurricanes SCHOOL JANICE LEAR HILLARY BROGAN SHANNON FREEHART STACY REMPHREY 4   3:53:13  3:52:43 8:53/M     43:46.5   1:10:21.6     59:51.0     59:14.1
FUNDRAISING
TEAM- WINNERS
5 2187 We don’t do slow-Chocolate Milk FUNDRAISING KEVIN CLEAVER  JARED BURGWINKEL PHILLIP HUBER JAY WHEELER 4   3:16:19  3:15:50 7:28/M     44:29.2     50:12.0     52:49.0     48:49.0
CHRISTIANA
CARE 4P TEAM- WINNERS
15 2118 The Hip Adductors CHRISTIANA CARE DAN ELLIOTT ANDREA READ JANE MOORE JOHN DONNELLY 4   3:28:22  3:28:18 7:57/M     51:36.3     59:49.3     48:43.0     48:13.8
HSBC
BANK TEAM- WINNERS
98 2174 HSBC Run4Fun HSBC BANK JAMES MCWILLIAMS OMAR HERNANDEZ JARED SMITH STUART WAHLIG 4   4:08:57  4:08:39 9:29/M   1:11:52.9     55:44.0   1:03:28.5     57:51.8
PSEG
TEAM- WINNERS
35 2110 Salem Ops # 3 PSEG JJ PEACOCK BETH WATSON SUSAN CAHILL LAUREN MARTELL 4   3:42:58  3:42:33 8:30/M     58:20.6     48:56.6     52:05.7   1:03:35.4
ASPA
TEAM- WINNERS
40 2178 KAO2 ASPA  PABLO ADLER DAVE KLOPFENSTEIN TONJA OBERHANSLI PAUL OLIVERE  4   3:46:39 3:46:28 8:39/M     51:38.9   1:04:29.2   1:07:23.3     43:07.1
CONOCO-PHILLIPS
TEAM – WINNERS
44 2181 Conoco Phillips Cat Crackers CONOCO PHILLIPS MIKE PIORKOWSKI MOIRA DOUGHERTY DAN RAFTOVICH EUGENE CHEN 4   3:48:17 3:47:57 8:42/M     50:08.1     54:04.6   1:01:49.6   1:02:14.1
JOY-HOPE
TEAM- WINNERS
52 2153 Half For Each 4 JOY-HOPE ERIN MUSTAIN JAY MERRILL ALLISON KIBBY JONATHAN JONES  4   3:50:21  3:50:19 8:47/M     48:30.2   1:05:05.8     56:13.3   1:00:32.0
CHRISTIANA
CARE 8P TEAM- WINNERS
1 2505 MUTHA RUNNERS CHRISTIANA CARE 8P KERRY WOLF NICOLE REILLY ANDI SCHWARTZ LISA PRINCE  8 3:20:39 3:20:39 7:39/M 28:04 25:28 24:53 25:58
LAURIE QUINN JENNIFER MUNRO JESSICA NAGLE WENDY YOUNG 24:59 23:06 23:49 24:23