2010 Delaware Marathon™ Relay – Wilmington, Delaware – May 16, 2010 – Award Winners

 ID TEAM_NAME CATEGORY RUNNER1 RUNNER2 RUNNER3 RUNNER4 LAPS GUN CHIP LAP 1 LAP 2 LAP 3 LAP 4 PLACE BIB
OVERALL RELAY
– WINNERS
2112 NEW BALANCE DE RACING TEAM  CORPORATE MICHAEL LO SAPIO MIKE WARD PATRICK BOETTCHER JOSH LOREN  4 2:25:20 2:25:20 35:52 37:39 35:11 36:39 1 2112
CORPORATE
TEAM- WINNERS
2113 NEW BALANCE RUNNING CLUB CORPORATE SARA VERNON GEORGE VERNON TARA HUANG MATT CUTRONA 4 3:11:05 3:11:05 40:00 1:00:52 50:40 39:34 6 2113
COED OPEN
TEAM- WINNERS
2145 RACE JUDICATA COED OPEN SHANNON GERMAN RYAN GERMAN ALBERT CARROLL RANDY HERNDON 4 2:54:34 2:54:03 44:50 44:59 39:24 44:51 3 2145
FEMALE OPEN
TEAM- WINNERS
2006 RED HOT MAMAS FEMALE OPEN  MEGAN COLEMAN ANDREA GRIFFITH JENNIFER CALLAGHAN DAWN CONLEY 4 3:27:17 3:27:14 48:57 54:53 53:42 49:44 13 2006
MALE OPEN
TEAM- WINNERS
2075 ALTITUDE TRAINING MALE OPEN  TIM JADICK  MIKE HANKINS JACOB MOORE JEFFREY ROBERTS 4 3:03:30 3:03:21 50:27 52:49 42:45 37:21 4 2075
COED MASTERS
TEAM- WINNERS
2125 CREEK ROAD RUNNERS COED MASTERS WILLIAM ROSE  CHRISTINA PARSONS WILLIAM FARQUHAR CHRIS DALY 4 3:08:15 3:08:14 44:29 50:31 47:23 45:52 5 2125
FEMALE
MASTERS TEAM- WINNERS
2021 REHOBOTH BEACH RUNNING CO FEMALE MASTERS  AMY LINZEY MARY BETH EVANS  TARA GUSH DORIS HICKS 4 3:43:28 3:43:22 57:13 52:11 56:09 57:50 31 2021
MALE MASTERS
TEAM- WINNERS
2011 MAC’S BEST – SORTA MALE MASTERS ANDREW SHEARER JEFF THOMAS KEVIN DOUGLAS ROBERT GOODMAN 4 2:51:16 2:51:15 47:53 39:56 41:33 41:54 2 2011
COED SENIORS
TEAM- WINNERS
2126 LAST CALL COED SENIORS JOE HICKEY VIRGINIA STICINSKI JON FLETCHER MARK BRAINARD 4 3:33:46 3:33:36 54:15 50:11 57:10 52:02 19 2126
FAMILY/COUPLES
TEAM- WINNERS
2151 ZWOLAK ATTACK FAMILY/COUPLES CATHY KILIAN ZWOLAK VICKI KOHL ZWOLAK MAUREEN CHIARI ZWOLAK VICTOR ZWOLAK 4 3:23:35 3:23:32 48:35 55:19 51:04 48:36 11 2151
SCHOOL TEAM-
WINNERS
2013 TURF WARRIOR DOMINATION SCHOOL REBECCA KRYLOW JENNA BAGLEY STC TRINSEY ADAM DOMBROWSKI 4 3:57:09 3:57:07 45:26 1:01:26 1:04:32 1:05:44 64 2013
BARCLAYS BANK
TEAM- WINNERS
2117 FOUR OLD MEN BARCLAYS  JEFFREY MEILER STEPHEN CARP ROBERT RITTERBECK ROBERT GORMLEY 4 3:33:26 3:33:24 53:59 55:20 55:14 48:53 17 2117
CHARIOTS OF
FIRE & EMBERS TEAM- WINNERS
2120 SKIERS & RUNNERS 2 CHARIOTS OF FIRE PRASAD KANCHANA RENUKA SINGH ANURAG SINGH LAKI YELESWARAM 4 4:53:53 4:53:42 1:11:27 1:17:35 1:02:09 1:22:32 130 2120
CHRISTIANA
CARE 4P TEAM- WINNERS
2149 PED4MED CHRISTIANA CARE JOHN DONNELLY DENA FLORCZYK ANDREA READ KELLY BILLIG-FIGURA 4 4:01:57 4:01:49 1:01:21 1:03:29 48:28 1:08:31 83 2149
FUNDRAISING
TEAM- WINNERS
2099 W.E. PROUDFORD SICKLE CELL FUND FUNDRAISING JOHN ZEBERKIEWICZ MEREDITH STEWART  PAMELA PARK  AARON STEWART 4 3:45:46 3:45:46 51:33 58:41 1:12:07 43:27 35 2099
HSBC BANK
TEAM- WINNERS
2103 HSBC PACERS  HSBC BANK JAIME WORKMAN VICTOR AGUILAR KIM DANIEL KANDRA DICKERSON 4 3:55:25 3:55:24 52:30 48:43 1:10:52 1:03:21 60 2103
PSEG NUCLEAR
TEAM- WINNERS
2047 FRICKNFRACK PSEG NUCLEAR JAMES CARDONA CARL FRICKER KELLY WIDMAIER MO RAHMANI  4 3:17:57 3:17:55 46:18 53:00 50:31 48:07 8 2047
SOLEMATES
TEAM- WINNERS
2129 SERENITY NOW SOLEMATES  CARLA ANDREWS CHRISTINE WATSON ELAINE FREIBOTT KATE DUPONT 4 3:42:06 3:42:02 54:07 54:11 59:08 54:38 28 2129
TEAM SPINE
CARE TEAM- WINNERS
2138 SPINE CARE/CHRISTIANA SURGERY TEAM SPINE CARE   MICHELLE KELLY MINDY HAENN TODD ARTHUR EMILY ARTHUR 4 3:36:09 3:35:51 1:03:12 52:48 53:49 46:03 21 2138
CHRISTIANA
CARE 8P TEAM- WINNERS
2513 TEAM TRANSPORTATION CHRISTIANA CARE RONALD GLASGOW NORBERTO DIAZ RAFAEL DIAZ FRAN GODWIN 8 4:26:24 4:26:16 27:37 49:49 23:29 28:53 n/a 2513
DAWAN COLLICK MIKE LAWS  CHRISTOPHER ARIGAELLO ROBERT BRITTINGHAM 28:49 36:21 29:33 41:47